Strona główna / Lokalne / Uwaga na agresywne zwierzę! Lis zaatakował psa

Uwaga na agresywne zwierzę! Lis zaatakował psa

Nie ma dnia w którym strażacy lub strażnicy miejscy nie odbieraliby telefonów od mieszkańców informujących o lisie. Dzikie zwierzę pojawia się w rejonie ulic Matejki, Witosa Kościuszki. We wtorek zaatakował psa.

Kilka dni temu list spacerował po terenie Szkoły Podstawowej nr 6 w Świnoujściu. Natychmiast powiadomiono strażaków. Jednak zanim przyjechali, zwierzę uciekło.

Zwierzę, gdy spotyka na swojej drodze człowieka jeży się i warczy.

– Lis zaatakował mojego spa w okolicy budynku Matejki 8. Konieczna była interwencja weterynarza. Prawdopodobnie ma w tym rejonie norę z małymi i w ten sposób chroni swoje gniazdo. Proszę przekażcie apel, aby go nie dokarmiać, wówczas przeniesie się do lasu – mówi mieszkanka. – Tylko czekać aż zaatakuje człowieka – dodaje.

Jeśli pies ma aktualne szczepienia przeciwko wściekliźnie – nie istnieje ryzyko zagrożenia tą chorobą.

Zobacz również

Zobacz najnowsze zdjęcia z rewitalizowanej części parku

Inwestycja ma się zakończyć pod koniec maja. Jednocześnie trwa projektowanie nowego placu zabaw od strony …

3 komentarze

  1. Ja nie mieszkam u Was, a w Lubuskiem, rok temu przy wejściu na posesję, czyli przy bramce ogrodzeniowej. Lis zaatakował mojego yorka!!! Ugryzł go w zad. Też byliśmy u weterynarza. I pewnie kiedyś to osiedle przy lesie, bylo domem dzikiej zwierzyny.

  2. Lis podbiegał do mnie i do mojego psa w środę o godzinie 21.00 na plaży, nad samą wodą, na przedłużeniu ul. Gierczak. Był agresywny i nie dał sie odgonić. W sumie to wypędził nas z plaży.

  3. ꘐ ꖜ ꗈ ꕧ ꔠ ꖟ

    Zniszczyli mu jego naturalny dom, to się tuła biedny…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.