Strona główna / Lokalne / Trwa policyjna akcja “Znicz 2019”

Trwa policyjna akcja “Znicz 2019”

Trwa policyjna akcja „Znicz 2019”. Jak co roku policjanci ruchu drogowego czuwają nad bezpieczeństwem tych, którzy wybierają się w podróż i odwiedzają groby swoich najbliższych. Funkcjonariusze sprawdzają m.in. stan trzeźwości kierujących, stan techniczny pojazdów i prędkość z jaką poruszają się po drogach. Policjanci wspierani są w tych działaniach przez przedstawicieli innych służb.

Policyjna akcja „Znicz 2019” rozpoczęła się w czwartek 30 października i potrwa do końca weekendu. W jej ramach policjanci ruchu drogowego realizują czynności mające na celu ograniczenie negatywnych zachowań na drogach, zapewnienie ich użytkownikom bezpiecznej podróży oraz utrzymanie płynności ruchu. W działaniach związanych z tymi szczególnymi, listopadowymi dniami policjantów z drogówki wspierają również policjanci z innych wydziałów.

Policjanci podczas działań sprawdzają czy kierujący poruszają się zgodnie z przepisami i dozwoloną prędkością, kontrolują ich trzeźwość i stan techniczny pojazdów oraz czy wszyscy podróżujący mają zapięte pasy, a dzieci przewożone są w fotelikach.

Pieszym przypominamy o konieczności noszenia odblasków. Pamiętajmy, że nawet niewielki element znacznie poprawia naszą widoczność.

Dbajmy wszyscy o to, aby na drodze obowiązywała cierpliwość i wzajemna wyrozumiałość. Apelujemy do  kierowców o ostrożność, rozwagę i dostosowanie prędkości do jesiennej aury.

Zobacz również

Castorama Smart w Świnoujściu już otwarta

13 października o godzinie 8.00 w Świnoujściu otwarta została Castorama Smart. To już 90. sklep …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.