Strona główna / Lokalne / 26 decyzji nakazujących cudzoziemcom opuścić Polskę

26 decyzji nakazujących cudzoziemcom opuścić Polskę

Przeterminowane dopuszczalne pobyty w Polsce i niezgodny z deklarowanym cel pobytu to główne powody wystawienia w tygodniu 26 decyzji zobowiązujących cudzoziemców do powrotu. Kontrole legalności pobytu i zatrudnienia przeprowadzili funkcjonariusze Morskiego Oddziału Straży Granicznej.

Polskę musi opuścić 15 obywateli Ukrainy, 4 Gruzji, 3 Białorusi, 2 Mołdawii oraz Chińczyk i Macedończyk. Strażnicy graniczni ustalili, że 16 osób przeterminowało pobyt w Polsce, a cel pobytu 6 innych był inny niż deklarowały. Ponadto 2 cudzoziemców nielegalnie pracowało, 1 nie miał ważnej wizy i 1 przekroczył granicę państwową wbrew przepisom.

Ponowny wjazd do Polski tych cudzoziemców możliwy będzie po upływie terminu orzeczonego czasowymi zakazami wynoszącymi od 6 miesięcy do 2 lat. Postępowania przeprowadzili funkcjonariusze Straży Granicznej z Gdańska, Gdyni, Elbląga, Władysławowa, Ustki, Szczecina i Świnoujścia.

Zobacz również

W Świnoujściu przygotowują polsko-ukraiński festyn

W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy na pierwszy w Świnoujściu Festyn Integracyjny, polsko-ukraiński, który odbędzie się …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.