Strona główna / Lokalne / Czy Świnoujściu zrezygnują z grabienia liści? Chce tego radny

Czy Świnoujściu zrezygnują z grabienia liści? Chce tego radny

Czy w Świnoujściu uda się stworzyć program ochrony jeży? Chodzi o to, aby wytypować w mieście miejsca w których nie można grabić liści. Chce tego radny Jan Borowski.  

– Są to bardzo pożyteczne zwierzątka. Myślę, że nie tylko ja je lubię. Dlatego zaproponowałem, żeby miasto Świnoujście wprowadziło program ochrony jeży. Dziś w parkach grabi się liście, zbiera na na stos i wywozi na wysypisko. A w tych liściach przecież chowają się jeże, tam chowają się przed zimnem. Dlatego chciałbym, aby wyznaczyć w Świnoujściu takie strefy, w których liści się nie grabi, aby jeże mogły spokojnie przezimować. Oczywiście nie tylko miasto powinno się w to zaangażować, właściciele posesji też mogą to zrobić – mówi Jan Borowski.

Wygrabianie liści w parkach jest ogólnie działaniem nieproekologicznym. Jak mówią specjaliści, tam gdzie jesienią zbiera się liście nie pojawiają się nie tylko jeże, ale także ptaki, które poszukują nasion, larw owadów czy zimujących chrząszczy.

Zobacz również

Castorama Smart w Świnoujściu już otwarta

13 października o godzinie 8.00 w Świnoujściu otwarta została Castorama Smart. To już 90. sklep …

Jeden komentarz

  1. Brawo za pomysł bo jest bardzo dobry , wczoraj czytałam że przez koszenie traw w Polsce w ciągu 20 lat wygineły 3 miliony wróbli oraz giną pszczoły więc powinien być zakaz koszenia traw w świnoujściu sami na tej planecie nie jesteśmy a podobno jak wyginą pszczoły to zostanie nam 4 lata życia na tej planecie według naukowców.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.