Strona główna / Lokalne / 20 stycznia otwarcie ofert na Przystań Kajakową

20 stycznia otwarcie ofert na Przystań Kajakową

Do godz. 12 dnia 20 stycznia można składać oferty na wykonanie projektu i wybudowanie przystani kajakowej w Karsiborzu. 

Przetarg został ogłoszony po tym, jak w listopadzie ubiegłego roku Miasto zmuszone było zerwać umowę z poprzednim wykonawcą, który nie przystąpił do realizacji robót.

Inwestycja ma być dokończona w formule „zaprojektuj i wybuduj”. Wybrana firma będzie miała za zadanie najpierw wykonanie projektu wykonawczego, a następnie jego realizację. Na realizację tych zadań będzie miała 112 dni od daty podpisania umowy.

Do wykorzystania będzie miała wykonane wcześniej pomosty pływające. Zostały one wykonane w ramach poprzedniego zamówienia, a miasto jest ich właścicielem.

Zagospodarowanie wyspy Karsibór nie zakłada rozwoju turystyki masowej. Zakres obejmuje m.in..: uporządkowanie zagospodarowania terenów wzdłuż Młyńskiej Toni (m.in. budowę przystani kajakowej), budowę centrum przyrodniczego edukacji ekologicznej tzw. Centrum Różnorodności Biologicznej Wsteczna Delta Świny, budowę miejsc postojowych przy atrakcjach turystycznych (m.in na terenie po Straży Pożarnej), zagospodarowanie terenów za Miejskim Domem Kultury na potrzeby rekreacji, budowę miejsc piknikowych, budowę dróg rowerowych, oznakowanie szlaków turystycznych.

Przystań kajakowa powstanie za rybną karczmą „Rybaczówka”, jadąc od strony mostu po lewej stronie. Planowana do budowy przystań kajakowa ma zastąpić istniejącą infrastrukturę – zdewastowane nabrzeże i slip oraz prowizoryczny pomost, która stanowi poważne zagrożenie dla potencjalnych użytkowników.  Na pomostach do cumowania kajaków będzie dostęp do wody i energii. Oprócz samych pomostów i węzłów sanitarnych, zagospodarowany zostanie teren wokół nich. Będą ławki i miejsce do grillowania oraz miejsca do parkowania samochodów.

Zobacz również

225 strażaków ratuje Odrę

225 strażaków jest zaangażowanych w akcję przeciwdziałania dalszemu skażeniu Odry – poinformował w piątek na …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.