Strona główna / Lokalne / W Świnoujściu czuć wiosnę. Przed magistratem zakwitły krokusy

W Świnoujściu czuć wiosnę. Przed magistratem zakwitły krokusy

Żółte i fioletowe kwiaty krokusów można podziwiać przed świnoujskim magistratem. Jeśli ciepła pogoda utrzyma się dłużej, w wielu innych miejscach także powinny pojawić się kolorowe kwiaty.

Wiele osób czeka aż zakwitnie 101 krokusów posadzonych w listopadzie ubiegłego roku na skwerach przy zbiegu ulic Barlickiego i Sosnowej na Warszowie oraz przy filii MDK w Przytorze – Łunowie. Posadzono je z okazji Narodowego Święta Niepodległości 11 Listopada.

To już koniec zimy nad morzem? Wszystko wskazuje na to, że tak. W kilku miejscach, na skwerach i placach w Świnoujściu pojawiły się pierwsze krokusy. To jeszcze nie oznacza, że zima o nas zapomniała, jednak prognozy pogody są bardzo optymistyczne.

Na terenie Świnoujścia posadzono cebulki różnych kwiatów. Najwięcej tulipanów i narcyzów, ale są także krokusy i ozdobny czosnek.

Wiosną kwiaty z cebulek powinny zakwitnąć między innymi na placach Wolności i Słowiańskim, w Parku Chopina i Parku Zdrojowym, a także wzdłuż ulicy Grunwaldzkiej, przy Powstańców Śląskich, Malczewskiego oraz na rabatach w pasach drogowych w centrum miasta.

Zobacz również

Dostali nagrody. Trafią do pomagających potrzebującym

Do urzędu miasta właśnie dotarła nagroda, a właściwe nagrody (!), które dzięki głosom naszych mieszkańców …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.