Strona główna / Koronawirus / Koronawirus. Statki wpływające do portu Szczecin-Świnoujście pod specjalnym sanitarnym nadzorem

Koronawirus. Statki wpływające do portu Szczecin-Świnoujście pod specjalnym sanitarnym nadzorem

Ze względu na wyjątkowe położenie Świnoujścia i jego portowy charakter, w związku z koronawirusem wprowadzono dodatkowe procedury, które mają w porę odizolować zarażoną osobę, która dostanie się do portu np. na pokładzie promu ze Szwecji lub innego statku.

– Wszyscy agenci i armatorzy dostali od nas wytyczne dotyczące postępowania na pokładach jednostek pływających. Na bieżąco monitorujemy sytuację w porcie, na zasadzie przeglądania morskiej deklaracji zdrowia, którą każdy kapitan ma obowiązek przedstawić w chwili wchodzenia statku do portu. Sprawdzamy skąd pochodzi załoga, z jakiego kraju przypływa statek, bądź gdzie nastąpiła podmiana załogi – mówi Maciej Bońkowski z Granicznej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Świnoujściu.

Jak mówi przedstawiciel Granicznej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Świnoujściu, procedury zostały sprawdzone rok temu, gdy na pokładzie jednego ze statków, u jednego z marynarzy zdiagnozowano cholerę. Wówczas jednostka została objęta kwarantanną. Podobna decyzja kwarantannowa została podjęta w przypadku malarii. W analogiczny sposób administracja sanitarna zachowa się w przypadku wykrycia koronowirusa wśród pasażerów lub załogi statku.

Zobacz również

Strażacy uczcili 77. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego

W niedzielę 1 sierpnia, jak we wszystkich polskich miastach, w godzinę „W” zawyły syreny. Była …

Jeden komentarz

  1. kto to jest ten pan ? To taki jak ta Pani ze Słubic ?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.