Strona główna / Koronawirus / Koronawirus. Statki wpływające do portu Szczecin-Świnoujście pod specjalnym sanitarnym nadzorem

Koronawirus. Statki wpływające do portu Szczecin-Świnoujście pod specjalnym sanitarnym nadzorem

Ze względu na wyjątkowe położenie Świnoujścia i jego portowy charakter, w związku z koronawirusem wprowadzono dodatkowe procedury, które mają w porę odizolować zarażoną osobę, która dostanie się do portu np. na pokładzie promu ze Szwecji lub innego statku.

– Wszyscy agenci i armatorzy dostali od nas wytyczne dotyczące postępowania na pokładach jednostek pływających. Na bieżąco monitorujemy sytuację w porcie, na zasadzie przeglądania morskiej deklaracji zdrowia, którą każdy kapitan ma obowiązek przedstawić w chwili wchodzenia statku do portu. Sprawdzamy skąd pochodzi załoga, z jakiego kraju przypływa statek, bądź gdzie nastąpiła podmiana załogi – mówi Maciej Bońkowski z Granicznej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Świnoujściu.

Jak mówi przedstawiciel Granicznej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Świnoujściu, procedury zostały sprawdzone rok temu, gdy na pokładzie jednego ze statków, u jednego z marynarzy zdiagnozowano cholerę. Wówczas jednostka została objęta kwarantanną. Podobna decyzja kwarantannowa została podjęta w przypadku malarii. W analogiczny sposób administracja sanitarna zachowa się w przypadku wykrycia koronowirusa wśród pasażerów lub załogi statku.

Zobacz również

Wiemy, gdzie wkrótce staną ładowarki aut elektrycznych

Niewiele jest miejsc w których w Świnoujściu można naładować samochody elektryczne, ale wkrótce ma się …

Jeden komentarz

  1. kto to jest ten pan ? To taki jak ta Pani ze Słubic ?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.