Strona główna / Koronawirus / Międzyzdroje. Wzmożone patrole policjantów i żołnierzy

Międzyzdroje. Wzmożone patrole policjantów i żołnierzy

W związku z nowo wprowadzonymi ograniczeniami m.in. dotyczącymi przemieszczania się oraz grupowania osób, policjanci wraz ze strażnikami miejskimi i żołnierzami, patrolują miejscowości powiatu kamieńskiego.

Nie bagatelizujmy zagrożenia! Osoby, które nie będą stosowały się do obowiązujących przepisów, zostaną pociągnięte do odpowiedzialności.

W miniony weekend (03-05.04.2020 r.), funkcjonariusze Policji oraz Straży Miejskiej prowadzili kontrole na terenie Międzyzdrojów. Mundurowi sprawdzali czy wszyscy przestrzegają nowych zaleceń. Kontrolowali przede wszystkim:

  • cel wyjścia z domu,
  • ilość osób przewożonych w pojazdach,
  • grupowanie się osób np. na plażach, w parkach, na placach zabaw, skwerach itp.

We wspólnych patrolach (pieszych i zmotoryzowanych) z policjantami, uczestniczyli także żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej.

Funkcjonariusze wspólnie pilnowali porządku i bezpieczeństwa, egzekwując przy tym przestrzeganie obowiązujących przepisów.

Niestety, w trakcie służb ujawnione zostały dwie osoby, które w rażący sposób naruszyły obowiązujące przepisy. W ich przypadku wystosowano pisma do Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Kamieniu Pomorskim, w celu wydania decyzji administracyjnej o nałożeniu adekwatnej kary pieniężnej (w wysokości od 5 do 30 tysięcy złotych), na nieodpowiedzialne osoby.

st. sierż. Aleksandra Berenda

Zobacz również

Drużynowy tenis stołowy w ramach licealiady

W rywalizacji  o miano „Najbardziej Usportowionej Szkoły”, Ośrodek Sportu i Rekreacji „ Wyspiarz” zorganizował rozgrywki w …

3 komentarze

  1. Należy wszystkim zejść do piwnicy i tam siedzieć, jak ktoś nie ma to niech siedzi w domu ale musi zamurować okna. Posiłki powinno dowozić wojsko z kompanii przeciwchemicznych.

  2. Może tak zaczeliby chodzić po osiedlach bo zabawa przeniosła się z placów zabaw przed klatki bloków mieszkalnych

  3. należy zakazać spacerów z psami!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.