Strona główna / Lokalne / Świnoujscy przedsiębiorcy złożyli 273 wnioski o pomoc. Ruszyły pierwsze przelewy

Świnoujscy przedsiębiorcy złożyli 273 wnioski o pomoc. Ruszyły pierwsze przelewy

Świnoujscy przedsiębiorcy chętnie korzystają z pomocy w ramach Tarczy Antykryzysowej. Do dziś 21 kwietnia do Powiatowego Urzędu Pracy w Świnoujściu wpłynęło już 273 wniosków na kwotę 1 365 000 zł. Jest to pomoc dla mikroprzedsiębiorców w postaci  niskooprocentowanej pożyczki do 5 tysięcy złotych, z przeznaczeniem na pokrycie kosztów prowadzenia działalności gospodarczej np. podatków, składek, kosztów najmu itp.

„W ramach tej pomocy wypłaciliśmy już 200 tysięcy złotych – poinformowała Dyrektor PUP Justyna Tyszkiewicz. Jednocześnie prosimy wnioskodawców, aby składali kompletne wnioski czyli druk wniosku, umowę o pożyczkę, klauzule informacyjne oraz informację o uzyskanej dotychczas pomocy publicznej. Dzięki temu będziemy mogli szybciej realizować wnioski i wypłacać pieniądze”. Wszystkie dokumenty są dostępne na stronie www.swinoujscie.praca.gov.pl.

Ponadto do PUP wpłynęło 9 wniosków na dofinansowanie części kosztów wynagrodzeń pracowników lub osób samozatrudnionych.  Od 16 marca, gdy w Polsce informowano o pierwszych zarażonych koronawirusem,  w świnoujskim PUP zarejestrowało się 147 osób bezrobotnych.

Joanna Ścigała

BIK UM Świnoujście

Zobacz również

Skrajnie nieodpowiedzialny pracownik. Za to co zrobił, stanie przed sądem

Wielką odpowiedzialnością oraz czujnością wykazali się współpracownicy, którzy dostrzegli, że jeden z pracowników w zakładzie …

2 komentarze

  1. Bzdura, bzdur,bzdura!
    6 kwietnia złożony wniosek, 3 krotnie potwierdzony telefonicznie , za każdym razem pani informuje że nie ma jeszcze pieniędzy, w dniu dzisiejszym powiedziała że chronologicznie będą wypłacana pieniądze, Nikt z moich znajomych jeszcze nie dostał żadnej złotówki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.