Strona główna / Lokalne / Kwiaty na promenadzie. Dali przykład innym

Kwiaty na promenadzie. Dali przykład innym

Prawie 7 tysięcy sadzonek m.in. aksamitek, begonii i nagietków kupili świnoujscy przedsiębiorcy do klombów na zmodernizowanej tzw. promenadzie historycznej.  Pracownicy świnoujskiej firmy „Mój ogród” zakończyli już ich sadzenie, a wokół klombów z kwiatami posiali trawę.

Ukwiecone klomby sfinansowali m.in.:

  • Auran sp. z o.o.
  • Durkosz Tadeusz Durka
  • Dom Inwest T. E. Japtok Sp. J.
  • Firma Budowalna Fogt Eugeniusz
  • Krzysztof Bobryk
  • Stawal Dimke Sp. J.
  • P.H.U. Scanwolf Hotel Gold
  • „Mój Ogród”

– W okresie, gdy samorząd zmuszony jest oszczędzać, aby wspierać naszych mieszkańców ulgami w dobie pandemii, takie wsparcie jest szczególnie cenne i bardzo za nie dziękuję przedsiębiorcom oraz pani Małgorzacie Gawrońskiej z firmy „Mój ogród” – mówi Zastępca Prezydenta Miasta Barbara Michalska. – Szykujemy się do sezonu letniego. To będzie pierwsze lato z przebudowaną, nową tak zwaną promenadą historyczną. Zieleń, kwiaty będą jej dopełnieniem, ozdobą. Cieszymy się, że nasi przedsiębiorcy utożsamiają się z tym miejscem i dają też coś od siebie. Dzięki takiemu połączeniu sił Miasta i przedsiębiorców, nasze promenady będą wyglądały jeszcze ładniej.

Małgorzata Gawrońska z firmy „Mój ogród” dodaje, że za kilka dni posadzone sadzonki przyjmą się już na dobre i rozrosną się, a puste jeszcze dziś połacie wokół klombów zazielenią się posianą trawą.

Byłoby pięknie, aby wszyscy mieszkańcy przyłączyli się do tej akcji i posadzili jak najwięcej kwiatów na swoich posesjach, balkonach. W ten sposób jeszcze mocniej podkreślilibyśmy  nasz uzdrowiskowy charakter – mówi Barbara Michalska. – Byłaby to doskonała promocja naszego miasta. Szczególnie, że przecież wielu z nas żyje z turystyki i zależy nam, aby jak najwięcej turystów przyjechało do Świnoujścia.

BIK UM Świnoujście

Zobacz również

Świnoujście buduje tunel. Chińczycy demontują ogromną maszynę

Na niemal 130 elementów rozkładana jest maszyna TBM, która wydrąży tunel pod Świną. Jej demontaż …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.