Strona główna / Lokalne / Ogromne kolejki do rejestracji samochodów

Ogromne kolejki do rejestracji samochodów

W Świnoujściu ludzie muszą ustawić się w ogonku w środku nocy, tylko po to, aby otrzymać numerek. Są i tacy, którzy śpią w samochodach.

– Przyjechałem tu o godzinie 21 w niedzielę, tylko po to, aby zająć miejsce w kolejce. Noc spędziłem w samochodzie – mówi jeden z mężczyzn.

– W kolejce stoję od 2 w nocy. Tata jest importerem samochodów. Może uda się zarejestrować dziś przynajmniej dwa samochody – mówi kobieta czekająca w kolejce.

– Od 3 w nocy stoję tylko po to, aby poprawić jeden zapis w dokumencie – dodaje starszy mężczyzna

Urzędnicy tłumaczą, że problem powstał po zmianie przepisów nakazujących rejestrację auta w ciągu 30 dni. Wkrótce kolejek ma jednak już nie być.

Rejestracja pojazdów będzie odbywać się w innym skrzydle. Pozyskaliśmy pomieszczenia z Powiatowego Urzędu Pracy. Na ukończeniu jest wybór dostawcy systemu numerkowego, pozostanie remont. Miejmy nadzieję, że w okresie letnim będziecie mogli już Państwo korzystać z nowego pomieszczenia i ze zwiększoną obsada pracowników – mówi Dorota Konkolewska, sekretarz miasta

Kolejki pojawiły się w wielu miastach regionu, sytuacja została wywołana wprowadzeniem kary od 200 do 1000 złotych za nieprzerejestrowanie pojazdu w ciągu 30 dni od jego nabycia

Zobacz również

Między działkowcem a opiekunem kota. Magistrat pomaga osiągnąć konsensus

Na terenie ogrodów działkowych w Świnoujściu od długiego czasu bytują koty wolnożyjące. Między opiekunami zwierząt, …

2 komentarze

  1. ✄᠁᠁᠁᠁᠁᠁᠁

    Po co rejestrować te Wasze padliny?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.