poniedziałek , 5 grudnia 2022
Strona główna / Lokalne / Zmiany w ZGM. Cel – więcej mieszkań

Zmiany w ZGM. Cel – więcej mieszkań

Prezydent Miasta Janusz Żmurkiewicz powołał dziś do życia Zakład Gospodarki Mieszkaniowej spółka z o.o. , powstałą z dotychczasowego zakładu budżetowego Zakład Gospodarki Mieszkaniowej. To pierwszy etap do utworzenia w mieście silnego Towarzystwa Budownictwa Mieszkaniowego. Taki TBS będzie miał większe możliwości pozyskania środków zewnętrznych na budowę kolejnych niedrogich czynszowych mieszkań na wynajem dla świnoujścian, których nie stać na kupno mieszkania na wolnych rynku.

Dla obecnych lokatorów mieszkań ZGM, przekształcenie zakładu budżetowego w spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością, nie oznacza żadnych zmian.

Musimy dostosować ZGM do obecnych zasad panujących na rynku mieszkaniowym – mówi Prezydent Miasta Janusz Żmurkiewicz. – To przekształcenie daje nam możliwość budowy kolejnych mieszkań dla świnoujścian. Spółce łatwiej będzie pozyskać środki zewnętrzne na ten cel.

Dzisiejszym powołaniem spółki prezydent zrealizował uchwałę Rady Miasta Świnoujście z 25 czerwca 2020. Radni bowiem również opowiedzieli się za przekształceniem. Drugim i docelowym etapem będzie połączenie spółki ZGM z już istniejącym w mieście TBS Lokum.

Akt założycielski ZGM spółka z o.o. został sporządzony w świnoujskiej kancelarii notarialnej Katarzyny Kaliciuk – Runge, a podpisany w gabinecie Prezydenta Miasta Janusza Żmurkiewicza. Obecna była również I Zastępca Prezydenta Miasta Barbara Michalska, która w ramach swoich kompetencji przygotowała proces przekształcenia oraz Artur Ćwik, dotychczasowy dyrektor zakładu, a obecnie prezes ZGM Spółka z o.o.

 

Tekst i zdjęcia
BIK Urząd Miasta Świnoujście

Podpis pod zdjęcie numer 14

– Na zdjęciu: tuż po podpisaniu aktu założycielskiego (od lewej): I Zastępca Prezydenta Miasta Barbara Michalska, Prezydent Miasta Świnoujście Janusz Żmurkiewicz, świnoujski notariusz Katarzyna Kaliciuk – Runge oraz prezes ZGM Spółka z o.o. Artur Ćwik.

Zobacz również

Przy budowie ekspresówki do Świnoujścia pracują od rana do późna

Szybkie zapadanie zmroku nie oznacza, że prace budowlane na inwestycjach trwają obecnie krócej. Wykonawcy odcinka …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.