Strona główna / Lokalne / Policja podsumowuje pierwszy miesiąc wakacji. Mniej wypadków, więcej utonięć

Policja podsumowuje pierwszy miesiąc wakacji. Mniej wypadków, więcej utonięć

Minął pierwszy miesiąc letniego wypoczynku, przed nami kolejne wolne dni. Aura za oknem coraz bardziej zachęca do podróży i wypoczynku na łonie natury. Bilans pierwszego miesiąca wakacji to mniej wypadków na drogach, niestety odnotowaliśmy jednak wzrost liczby utonięć w regionie. Apelujemy o ostrożność i rozwagę! Wspólnie zadbajmy o to, aby każdy bezpiecznie dojechał do wyznaczonego celu, odpoczął, a potem bezpiecznie powrócił do domu.

Pierwsza połowa wakacji jest o wiele spokojniejsza na drogach, niż rok temu. Policyjne statystyki potwierdzają, że w lipcu odnotowaliśmy mniej zdarzeń drogowych, niż w analogicznym okresie 2019 roku.

W ubiegłym miesiącu na drogach województwa zachodniopomorskiego doszło do 66 wypadków drogowych, w których 7 osób zginęło i 89 osób zostało rannych. Odnotowaliśmy 1903 kolizje drogowe. Natomiast w lipcu 2019 roku doszło do 112 wypadków drogowych, w których 19 osób zginęło, a 122 odniosło obrażenia. Liczba kolizji drogowych pozostała na podobnym poziomie.

W przypadku niechronionych uczestników ruchu drogowego, jakimi są piesi oraz rowerzyści również odnotowano spadek liczby wypadków drogowych z ich udziałem; zmniejszyła się również liczba osób, które zostały ranne. Warto zaznaczyć, iż nie było ani jednego wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym z udziałem pieszego.

Analiza powyższych danych potwierdza dużą poprawę stanu bezpieczeństwa na drogach naszego regionu.

Przypominamy, że przez okres całych wakacji trwa policyjna akcja pod nazwą BEZPIECZNE WAKACJE, w ramach której prowadzone są wzmożone kontrole prędkości, stanu trzeźwości oraz kontrole autobusów przewożących dzieci i młodzież do miejsc wypoczynku letniego. Pomimo licznych apeli do kierowców o zachowanie trzeźwości tylko w lipcu 2020 roku zachodniopomorscy policjanci ujawnili 456 kierowców, którzy nie dostosowali się do powyższych zaleceń ( w lipcu 2019 r. było ich 366).

Jednak bezpieczeństwo w okresie letnim to nie tylko bezpieczeństwo na drodze, ale i na terenach przywodnych oraz wodzie, gdzie większość mieszkańców i odwiedzających nasz region turystów spędza wolny czas.

Od początku wakacji ( tj. od 27.06-31.07.2020 r. ) w naszym regionie utonęło 11 osób, w samym miesiącu lipcu 10. Początek sierpnia br. przyniósł informacje o dwóch kolejnych ofiarach. W zeszłoroczne wakacje woda pochłonęła 21 ludzkich istnień, w samym miesiącu lipcu 7.

Nie zapominajmy o tym, że woda to żywioł, a brak odpowiedzialności, brawura, alkohol i nieprzestrzeganie podstawowych zasad bezpieczeństw zazwyczaj prowadzą do tragedii.

Zachodniopomorska policja po raz kolejny apeluje o rozwagę i rozsądek zarówno na drodze, jak i podczas letniego wypoczynku. Niech te wolne od nauki i pracy dni będą dla nas tylko miłymi wspomnieniami udanego urlopu.

 

Zespół Prasowy KWP w Szczecinie / WRD KWP w Szczecinie

Zobacz również

Jedna firma jest zainteresowana prowadzeniem terminala kontenerowego w Świnoujściu

W piątek otwarto ofertę firmy, która chce w Świnoujściu wybudować i prowadzić Głębokowodny Terminal Kontenerowy. …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.