Strona główna / Lokalne / Operacja Tallboy. Jeśli możesz – zostaw auto w domu

Operacja Tallboy. Jeśli możesz – zostaw auto w domu

W związku z operacją unieszkodliwienia potężnej bomby lotniczej Tallboy i związanymi z tym spodziewanymi utrudnieniami na wjeździe i wyjeździe z miasta, a także w poruszaniu się samochodami po samym mieście, Prezydent Świnoujścia zwraca się z apelem do mieszkańców i wszystkich osób, które w dniach 12-16 października planują przyjazd do miasta autem.

Operacja będzie przeprowadzana w dniach 12-16 października 2020. Codziennie na czas jej trwania w godzinach 7.00 – 17.00 NIECZYNNA będzie ogólnodostępna przeprawa promowa „Centrum” (Karsibory). Natomiast przeprawę „Warszów” obsługiwać będą cztery promy – dwa Bieliki i dwa Karsibory. Bieliki będą zabierać tylko samochody osobowe i ruch pieszo- rowerowo – motorowy. Karsibory – wszystkie pojazdy.

– Robimy wszystko, aby utrudnienia w ruchu były jak najmniejsze. Trzeba jednak zdawać sobie sprawę, że zupełnie nie da się ich wyeliminować. Kolejek na prom nie unikniemy. Możemy tylko starać się, aby były możliwie jak najkrótsze – mówi Prezydent Świnoujścia Janusz Żmurkiewicz.

I dlatego prezydent zwraca się z apelem, aby mieszkańcy, którzy zwykle przeprawiają się samochodami, w miarę możliwości w tych dniach zrezygnowali z aut i przesiedli się do autobusów komunikacji miejskiej lub na rowery.

– Rozumiem, że nie zawsze będzie to możliwe, ale jeśli przynajmniej część mieszkańców zostawi w tym czasie swoje samochody w domu, to z pewnością na tym skorzystają. Po prostu szybciej przeprawią się promem – mówi prezydent.

Apel prezydenta dotyczy również osób spoza Świnoujścia, które w dniach 12-16 października planują przyjazd samochodem do miasta. Jeśli tylko mają taką możliwość, proszone są o przesunięcie terminu przyjazdu po zakończeniu akcji. A jeśli nie jest to możliwe, muszą liczyć się z utrudnieniami w przeprawie promowej.

Także kierowcy jadących od strony Niemiec, którzy ogólnodostępną przeprawę „Centrum” (promy Karsibór) traktują jako drogę tranzytową w głąb kraju (np. dojazd do Kołobrzegu, Gdańska, Międzyzdrojów). W dniach 12-16 października powinni kierować się na najbliższe przejścia graniczne Kołbaskowo – Pommellen i Lubieszyn – Linken.

Wszystkie sklepy, instytucje itp., które korzystają z dostaw przez samochody ciężarowe również proszone są w miarę możliwości o zapewnienie odpowiedniej logistyki dostaw w okresie trwania operacji.

 

Tekst BIK UM Świnoujście

Zobacz również

Drużyna Bizona Cerkwica nie przyjechała na mecz z Prawobrzeżem Świnoujście

Drużyna Bizona Cerkwica zgłosiła chęć uczestnictwa w Pucharze Prezesa ZZPN. Na dwie godziny przed meczem …

Jeden komentarz

  1. Ja swoje auto zostawiłem w sypialni.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.