Strona główna / Lokalne / Spadek rezerwacji miejsc w obiektach noclegowych. Wraca problem

Spadek rezerwacji miejsc w obiektach noclegowych. Wraca problem

Turystyka zorganizowana wciąż ponosi straty związane z koronawirusem. Mówił dziś o tym na antenie Twojego Radia Piotr Piwowarczyk, szef Świnoujskiej Organizacji Turystycznej.

Sezon wakacyjny był dobry przede wszystkim dla właścicieli miejsc noclegowych. Biura podróży, organizatorzy wycieczek nie mogli praktycznie prowadzić działalności.

– Niektórzy zamknęli bilans i wyszli na „zero”, niektórzy trochę zarobili. Należy pamiętać, że ten sezon rzeczywiście był bardzo dobry jeżeli chodzi o ilość turystów indywidualnych i przyjazdy rodzinne, o tyle nie istniała w ogóle turystyka zorganizowana – zauważa Piotr Piwowarczyk z ŚOT.

To jednak nie koniec problemów branży. Ta już zgłasza, że po wprowadzeniu w Polsce stref, spada ilość zapytań o rezerwacje na październik, listopad i grudzień. Straty odnotowuje sektor eventów i organizacji wycieczek szkolnych.

– Druga gałąź gospodarki turystycznej – ta zorganizowana turystyka, rzeczywiście może w przyszłym roku mieć problemy. Szczere wyrazy współczucia dla całego sektora eventów, dla wycieczek szkolnych. Dziś nic nie wskazuje, że latem przyszłego roku ta sytuacja w tej branży turystyki wróci do normalności – podkreśla Piotr Piwowarczyk.

Pomocą mogłaby być kolejna tarcza i środki na utrzymanie miejsc pracy.

Posłuchaj całej rozmowy: 

Zobacz również

W Świnoujściu wciąż istnieją bariery architektoniczne utrudniające poruszanie się osób niepełnosprawnych

Miasto cały czas rozbudowuje się i modernizuje, jednak na co dzień możemy nie zauważyć błahych …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.