Strona główna / Lokalne / Prezydent Świnoujścia: Zaszczepię się zaraz po medykach

Prezydent Świnoujścia: Zaszczepię się zaraz po medykach

Janusz Żmurkiewicz, prezydent Świnoujścia zadeklarował, że zaszczepi się przeciwko koronawirusowi w pierwszym możliwym terminie. Jak zaznaczył, zrobi to zaraz po medykach i pracownikach służby zdrowia i wszystkich uprawnionych do zaszczepienia w pierwszej kolejności.

Zamierza zaszczepić się korzystając z pierwszeństwa dla tzw. Grupy 0 „zero”.

– Pani prezes będzie szczepiona, pracownicy kadr itd. W „grupie zero” może być szczepiona także rada nadzorcza, a także zgromadzenie wspólników. W przypadku Świnoujścia jest to prezydent – mówi Janusz Żmurkiewicz.

Jak podkreśla prezydent Świnoujścia koronawirus jest bardzo poważnym zagrożeniem.

Dziennie umiera około 300 osób. To tak jakby codziennie na ziemię spadał samolot z pasażerami – mówi. – Gdyby to była katastrofa lotnicza ogłaszalibyśmy żałobę narodową, w przypadku tych śmierci – przechodzimy obok niej jak do do dnia codziennego – podkreśla.

Przeciw COVID-19 zaszczepiono w Polsce ponad 36,3 tys. osób – poinformowało w czwartek Ministerstwo Zdrowia. Dane udostępnione przez MZ obrazują stan ze środy z godz. 18.

Szczepienia rozpoczęły się w niedzielę. Zgodnie z Narodowym Programem Szczepień przeciw COVID-19 przed akcją szczepienia populacyjnego Polaków szczepieni są m.in. pracownicy służb medycznych.

Zobacz również

Rzecznik KEP o limitach w kościołach: trzeba się odwołać do odpowiedzialności proboszczów

Nie ma ustaleń, które pozwalałyby na weryfikowanie paszportów covidowych. Przepis jest przepisem, ale jak zawsze …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.