Strona główna / Lokalne / Kierował pojazdem ciężarowym mając blisko 3 promile. Swoim zachowaniem zwrócił uwagę obsługi promu

Kierował pojazdem ciężarowym mając blisko 3 promile. Swoim zachowaniem zwrócił uwagę obsługi promu

Oficer Dyżurny z Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu otrzymał zgłoszenie dotyczące nietrzeźwego mężczyzny, który miał kierować pojazdem ciężarowym przewożącym materiały niebezpieczne. Jak się okazało, podejrzenia zgłaszającego dotyczące stanu trzeźwości 38-letniego kierowcy próbującego wjechać na pokład promu do Szwecji były słuszne. Badanie stanu trzeźwości mężczyzny wykazało blisko 3 promile w wydychanym powietrzu.

Uwagę pracowników obsługi promu zwrócił na siebie kierujący pojazdem ciężarowym DAF, który miał trudności nie tylko z wjechaniem na pokład promu, ale także prawidłowym wykonywaniem poleceń wydawanych przez obsługę.

Oficer Dyżurny po otrzymaniu zgłoszenia dotyczącego nietrzeźwego kierującego pojazdem ciężarowym, niezwłocznie zadysponował na terminal promowy funkcjonariuszy z Referatu Patrolowo-Interwencyjnego oraz Ogniwa Ruchu Drogowego, którzy podjęli interwencję w stosunku do 38-latka. Badanie stanu trzeźwości kierowcy pojazdu ciężarowego wykazało blisko 3 promile w wydychanym powietrzu. Mężczyzna został zatrzymany a pojazd ciężarowy marki DAF zabezpieczony na parkingu.

Nieodpowiedzialny 38-latek stanie teraz przed Sądem. Grozi mu do dwóch lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów do 10 lat, wysoka grzywna, świadczenie pieniężne na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym, oraz Pomocy Postpenitencjarnej w kwocie nie niższej niż 5.000 zł.

 

sierż. Kamil Zwierzchowski
Komenda Miejska Policji w Świnoujściu

Zobacz również

Spada liczba zakażonych koronawirusem. Także w Świnoujściu

W Polsce zdiagnozowano ostatniej doby 12 013 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Zmarło 61 osób – …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.