Strona główna / Lokalne / Punkt szczepień powszechnych w Świnoujściu jest już gotowy

Punkt szczepień powszechnych w Świnoujściu jest już gotowy

W ostatnim tygodniu kwietnia dzienna liczba zakażeń SARS-CoV-2 utrzymuje się w Świnoujściu na poziomie 4-7 osób. Na jej obniżenie wpływ mogą mieć kolejne punkty szczepień powstające w naszym mieście. Będą to Punkt Szczepień Powszechnych przy ul. Matejki 11 oraz punkt w Poradni Rodzinnej Małgorzaty Walerian.

Sala w MDK przy ul. Matejki została odświeżona, przygotowano stanowiska do szczepień, uruchomione zostaną dwa numery telefonów do rejestracji. Punkt będzie mógł zacząć działać natychmiast, jak tylko otrzyma obiecane dawki szczepionek.

– W związku ze spodziewanym zwiększeniem szczepionek przeciw COVID-19 zaproponowaliśmy wojewodzie utworzenie trzech Punktów Szczepień Powszechnych, które mogłyby szczepić w sumie nawet około 1000 osób dziennie – mówi Prezydent Miasta Janusz Żmurkiewicz. – Ostatecznie będzie to jeden punkt, wyposażony w kilka stanowisk, w którym dziennie zaszczepi się kilkaset osób.

Punkt Szczepień Powszechnych obsługiwany będzie przez personel Szpitala Miejskiego i Wojskowej Specjalistycznej Przychodni Lekarskiej. Dla mieszkańców zapewniona będzie poczekalnia, w której będzie można wypełnić ankietę, a także sala obserwacji po szczepieniu z profesjonalną obsługą pielęgniarską, lekarską i administracyjną. Będzie mógł wydać 400 dawek szczepionek dziennie, czyli 2000 tygodniowo. Łącznie z obecnie działającymi punktami szczepień w Świnoujściu, pozwoli to na szczepienie 4000 osób tygodniowo. Organizacją punktów szczepień z ramienia Prezydenta Miasta zajmuje się Gabriela Flis-Niśkiewicz, naczelnik Wydziału Zdrowia i Polityki Społecznej UM Świnoujście. Poza PSP przy ul. Matejki 11 w planie jest otwarcie kolejnego, “regularnego” punktu szczepień w Poradni Rodzinnej Małgorzaty Walerian.

Jak zarejestrować się w PSP w Świnoujściu:

– poprzez całodobową bezpłatną infolinię 989
– za pomocą e-rejestracji dostępnej na stronie internetowej pacjent.gov.pl (IKP)
– za pomocą SMS pod numerami telefonów: 664 908 556 i 880 333 333 o treści “SzczepimySie”
– uruchomione zostaną dwa numery telefonów do rejestracji bezpośrednio w punkcie szczepień

 

Zobacz również

„Ryczałt jako forma opodatkowania po 1 stycznia 2022 roku” – szkolenie dla przedsiębiorców

Centrum Usługowo- Doradcze Euroregionu Pomerania w Świnoujściu zaprasza Państwa do udziału w kolejnym seminarium  online …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.