Strona główna / Lokalne / Sprawdź najnowszy raport z postępu prac przy drążeniu tunelu w Świnoujściu
dav

Sprawdź najnowszy raport z postępu prac przy drążeniu tunelu w Świnoujściu

W ubiegłym tygodniu na wsypie Wolin prowadzono prace przygotowawcze, które umożliwią wykonanie elementów pomocniczych dla wprowadzenia Wyspiarki do komory odbiorczej. To w jej wnętrzu maszyna TBM zakończy drążenie tunelu i to tam zostanie zdemontowana. W szybie uszczelniano ściany szczelinowe oraz odpompowywano wodę.

Odwadniano również wnętrze rampy i tunelu, czyli odcinek od segmentu pierwszego do szesnastego. Prowadzono prace przy wiadukcie nad segmentem R11. Kontynuowano roboty ziemne i konstrukcyjne w rejonie rampy.

Trwa przebudowa sieci gazu średniego ciśnienia, sieci teletechnicznych oraz sieci wodno-kanalizacyjnych.

Kontynuowane były roboty drogowe, m. in. odhumusowanie rejonu ul. Fińskiej i przyszłej drogi DK 93. Przygotowywano i wyrównywano teren – tak, by wzmocnić podłoże w rejonie ul. Fińskiej, ul. Duńskiej i przyszłego ronda.

Po drugiej stronie Świny prace przebiegały nie mniej intensywnie. Trwało drążenie i montaż obudowy tunelu. Zmontowano 39 pierścieni docelowych, co oznacza, że łącznie jest już 138 docelowych ringów (stan na koniec dnia 18 kwietnia).

W komorze startowej oraz we wnętrzu rampy na bieżąco odpompowywano wodę. W segmencie S10 zamykano otwór technologiczny, a w segmencie S11 zabetonowano płytę denną. Prowadzono także prace konstrukcyjne przy elementach wiaduktu w ciągu ul. Karsiborskiej. Kontynuowano uszczelnianie i wyrównywanie ścian szczelinowych.

Cały czas trwają pracę w zakładzie STP (gdzie trwa separacja urobku) oraz w zakładzie prefabrykacji (gdzie produkowane są elementy obudowy tunelu).

Kontynuowane są roboty drogowe – ziemne oraz profilowanie, uzupełnienie i zagęszczanie podłoża pod drogi DK 93 i DD 1.

Wykonywana jest kanalizacja tłoczna oraz kanalizacja deszczowa w rejonie Budynku Centrum Obsługi.

Zobacz również

Próbna ewakuacja na terenie Terminalu LNG im. Lecha Kaczyńskiego

W dniu 23 listopada 2022 r. na terenie Terminalu LNG im. Lecha Kaczyńskiego w Świnoujściu …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.