Strona główna / Lokalne / Kolejne szczepienia na COVID-19 w 8.FOW

Kolejne szczepienia na COVID-19 w 8.FOW

Kolejni żołnierze 8. Flotylli Obrony Wybrzeża przyjęli w tym tygodniu szczepionki przeciwko COVID-19. Proces szczepień dla służących i pracujących w jednostkach wojskowych 8.FOW rozpoczął się 29 marca br. Od tego czasu zaszczepionych zostało już blisko 650 osób.

Wśród zaszczepionych dzisiaj żołnierzy był również dowódca świnoujskiej flotylli. „Szczepionki to skuteczny i pewny sposób na powstrzymanie pandemii COVID-19. Osobiście jestem zwolennikiem oraz entuzjastą szczepień i namawiam stan osobowy Flotylli do przyjmowania szczepionek.” – przekonywał komandor Włodzimierz Kułagin.
Szczepienia przeciwko koronawirusowi prowadzone w ramach Narodowego Programu Szczepień to szansa na budowanie naturalnej odporności populacyjnej i pokonanie wirusa. Są też są najskuteczniejszą formą przeciwdziałania skutkom zdrowotnym zakażenia.
W tzw. etapie zero szczepieni byli żołnierze i pracownicy Resortu Obrony Narodowej z korpusu medycznego świnoujskiej Flotylli. W kolejnym etapie szczepienia otrzymali żołnierze, którzy bezpośrednio biorą udział w walce z pandemią. Aktualnie do szczepienia przystępują wszyscy służący i pracujący w jednostkach wojskowych 8.FOW, którzy zadeklarują taką chęć.

Zobacz również

Międzynarodowy Dzień Latarń Morskich. Wejście na latarnie morskie za darmo

Zachód słońca z wysokości 70 metrów, spotkanie z duchem latarnika, teatr ognia. I to wszystko …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.