Strona główna / Lokalne / Kolejne szczepienia na COVID-19 w 8.FOW

Kolejne szczepienia na COVID-19 w 8.FOW

Kolejni żołnierze 8. Flotylli Obrony Wybrzeża przyjęli w tym tygodniu szczepionki przeciwko COVID-19. Proces szczepień dla służących i pracujących w jednostkach wojskowych 8.FOW rozpoczął się 29 marca br. Od tego czasu zaszczepionych zostało już blisko 650 osób.

Wśród zaszczepionych dzisiaj żołnierzy był również dowódca świnoujskiej flotylli. “Szczepionki to skuteczny i pewny sposób na powstrzymanie pandemii COVID-19. Osobiście jestem zwolennikiem oraz entuzjastą szczepień i namawiam stan osobowy Flotylli do przyjmowania szczepionek.” – przekonywał komandor Włodzimierz Kułagin.
Szczepienia przeciwko koronawirusowi prowadzone w ramach Narodowego Programu Szczepień to szansa na budowanie naturalnej odporności populacyjnej i pokonanie wirusa. Są też są najskuteczniejszą formą przeciwdziałania skutkom zdrowotnym zakażenia.
W tzw. etapie zero szczepieni byli żołnierze i pracownicy Resortu Obrony Narodowej z korpusu medycznego świnoujskiej Flotylli. W kolejnym etapie szczepienia otrzymali żołnierze, którzy bezpośrednio biorą udział w walce z pandemią. Aktualnie do szczepienia przystępują wszyscy służący i pracujący w jednostkach wojskowych 8.FOW, którzy zadeklarują taką chęć.

Zobacz również

Niemcy umieściły Polskę na liście krajów wysokiego ryzyka. Co to oznacza?

Instytut Roberta Kocha ogłosił, że od niedzieli Polska będzie uznawana przez Niemcy za obszar wysokiego …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.