Strona główna / Lokalne / Nowi policjanci wypowiedzieli słowa roty ślubowania

Nowi policjanci wypowiedzieli słowa roty ślubowania

W Komendzie Miejskiej Policji w Świnoujściu trzej nowi policjanci wypowiedzieli słowa roty, składając tym samym uroczyste ślubowanie.

Ja obywatel Rzeczypospolitej Polskiej świadom podejmowanych obowiązków policjanta, ślubuję: służyć wiernie Narodowi, chronić ustanowiony Konstytucją Rzeczypospolitej Polskiej porządek prawny, strzec bezpieczeństwa Państwa i jego obywateli, nawet z narażeniem życia” … – tak zaczynają się słowa rota ślubowania, którą składa każdy funkcjonariusz wstępujący do służby w szeregach 100-tysięcznej formacji, jaką jest Policja.

Policjanci zostali już skierowani na szkolenie podstawowe przygotowujące ich do pełnienia służby. Po ukończeniu szkolenia podstawowego oraz odbyciu adaptacji zawodowej, podczas której będą pełnić służbę pod okiem starszych służbą kolegów i koleżanek, stróże prawa zostaną skierowani do poszczególnych pionów w Komendzie Miejskiej Policji w Świnoujściu.

Ty także możesz wypowiedzieć słowa roty ślubowania. Wszelkie informacje dotyczące przyjęcia do służby na terenie województwa zachodniopomorskiego dostępne są pod linkiem – http://bip.szczecin.kwp.policja.gov.pl/KWS/praca-sluzby-mundurowe/35634,INFORMACJA-O-PRZYJECIACH-DO-SLUZBY-W-POLICJI-w-2021-r.html.


Wszyscy zainteresowani podjęciem służby w Policji mogą także zgłaszać się bezpośrednio do Wydziału Kadr KMP w Świnoujściu w celu uzyskania niezbędnych informacji lub pomocy.


sierż. Kamil Zwierzchowski

Komenda Miejska Policji w Świnoujściu

Zobacz również

Bałagan przy Modrzejewskiej 20. Kto powinien to posprzątać?

– Są sami sobie winni. Bałaganią, niech sprzątają – tak odpowiedziałaby większość osób, która patrzy …

2 komentarze

 1. 𝗣𝘂𝗻𝗸𝘁 ➔ •

  Złożyli słowa “Roty Ślubowania”, które przy najbliższej okazji je złamią.

 2. 𝗣𝘂𝗻𝗸𝘁 ➔ •

  “Bycie policjantem w tych czasach jest uwłaczające.”
  To nie jest policja polska, raczej prywatna firma ochroniarska okupantów Narodu Polskiego zarejestrowana w Nowym Yorku, jako ochroniarska pod nr. DUNS: 422260398.

  “Policjanci nie są świadomi jak i komu służą TALMUDYCZNY MATRIX przeżarł ich serca i umysły.”

  “Policjanci bezmyślnie wykonując złe nielegalne prawo, wyroki, postanowienia, polecenia, służą złu, kolaborując ze złem, stają się narzędziem zła – sługami zła. Sprzedali duszę za papierową rzekomą wartość ukradzioną podstępnie innym, wpisują się tym samym na listę szkodników przeciw prawu naturalnemu, niszcząc je skutecznie nadużywając swoich nieuwierzytelnionych stanowisk myląc służbę z władzą!”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.