Strona główna / Lokalne / Reprezentanci Świnoujścia w Młodzieżowym Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego

Reprezentanci Świnoujścia w Młodzieżowym Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego

Michał Morański i Wiktoria Janota będą reprezentowali Świnoujście w Młodzieżowym Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego.

Wyboru do organu pomocniczego województwa zachodniopomorskiego odbyły się  listopadzie zeszłego roku, w skład Młodzieżowego Sejmiku weszło 30 młodzieżowych radnych z różnych części województwa w tym dwoje  przedstawicieli Świnoujścia: Michał Morański i Wiktoria Janota.

Michał Morański ma 20 lat, jest uczniem Zespołu Szkół Morskich w Świnoujściu, od kilku lat aktywnie angażuje się życie społeczne Świnoujścia. W Sejmiku będzie pełnił funkcję wiceprzewodniczącego.

– Chcę aktywnie uczestniczyć w pracach młodzieży, przed nami krótka, bo tylko dwuletnia kadencja, chcę ją jak najlepiej wykorzystać, jestem nastawiony na współpracę z dorosłym Sejmikiem, a także radnymi Miasta Świnoujście. Moim priorytetem jest zapewnienie powszechnego dostępu komunikacyjnego dla  dzieci i młodzieży z regionu. Wielu uczniów z terenu naszego województwa jest komunikacyjnie wykluczonych, trudno im dojechać do miejsc ich nauki. Zmieńmy to – mówił Michał Morański wiceprzewodniczący Młodzieżowego Sejmiku.

Wiktoria Janota ma 20 lat, jest studentką Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego, studiuje zootechnikę, należy do Stowarzyszenia „Kierunek Świnoujścia”, jest także miłośniczką zwierząt, od wielu lat śpiewa w miejskim chórze „Logos”.

–  Cieszę się, że mogę reprezentować Świnoujście.  W Młodzieżowym Sejmiku naszego województwa Chcę się zająć przede wszystkim ochroną zwierząt oraz kulturą. Ponadto  Wraz z Michałem Morańskim będę reprezentowała nasze województwo w Baltic Sea States Subregional Co-operation czyli Bałtyckiej Organizacji Współpracy Subregionalnej, BSSSC zrzesza regiony z 10 krajów wokół Bałtyku – mówi Wiktoria Janota.

Młodzieżowy Sejmik zastąpił, powołaną przez Marszałka Województwa i działającą od 2005 r. na Pomorzu Zachodnim, Radę Młodzieży Województwa Zachodniopomorskiego. Pierwszy raz od wielu lat zasiedli w nim przedstawiciele świnoujskiej młodzieży.

Zobacz również

Ruszyły wakacje! Ratownicy pilnują bezpieczeństwa kąpiących się na świnoujskiej plaży

W piątek na maszt przy bazie ratowników ratownicy wciągnęli Błękitną Flagę, międzynarodowe wyróżnienie, które otrzymały …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.