środa , 5 października 2022
Strona główna / Lokalne / Skończyłeś 65 lat? Potrzebujesz pomocy? Przeczytaj koniecznie

Skończyłeś 65 lat? Potrzebujesz pomocy? Przeczytaj koniecznie

W związku z utrzymującym się stanem pandemii COVID-19 na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej oraz kierując się troską o bezpieczeństwo osób starszych Minister Rodziny i Polityki Społecznej podpisała nowy program pn. „Korpus Wsparcia Seniorów” na  rok 2022. Program kierowany jest do mieszkańców Miasta, którzy ukończyli 65 rok życia i wymagają wsparcia.

Bardzo proszę o rozpowszechnienie tej informacji wśród lokalnej społeczności, aby w ramach posiadanych uprawnień i możliwości, wystosowali informację o przystąpieniu przez Miasto do tego programu. Jego realizacja obejmuje dwa moduły:

– Moduł I, w którego realizację można zaangażować wolontariuszy, w tym również działaczy środowisk młodzieżowych i obywatelskich, świadczących codzienną pomoc osobom potrzebującym wsparcia,

– Moduł II – mający na celu poprawę bezpieczeństwa oraz możliwości samodzielnego funkcjonowania w miejscu zamieszkania osób starszych przez dostęp do tzw. „opieki na odległość”.

Intencją powyższego jest prośba, aby pracownicy, sąsiedzi, mogli poinformować osoby, które zamieszkują w ich bezpośrednim sąsiedztwie, a są w wieku powyżej 65 roku życia, samotne lub zamieszkują z osobami, które nie są w stanie sprawować nad nimi dostatecznej opieki, aby zgłaszały swoje potrzeby. Mogą one być związane m.in. z: potrzebą wyprowadzenia psa, utrzymania porządku w mieszkaniu, dostarczenia produktów żywnościowych, dostarczenia ciepłego posiłku, paczki żywnościowej, pomocy w załatwianiu spraw urzędowych lub realizacji recept oraz otrzymania tzw. „opaski bezpieczeństwa”, itp.

Telefon kontaktowy dla seniora w celu zgłoszenia potrzeb pracownikowi Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Świnoujściu (91) 322-54-74 w godzinach od 8.00 do 15.00 (w  dni robocze).

Zgłoszenia będą przyjmowane do 16 lutego br. (środa) z powodu konieczności oszacowania potrzeb finansowych wynikających z realizacji tego programu.

MOPR Świnoujście

Zobacz również

ZUS: termin płatności bonem turystycznym został wydłużony do 31 marca 2023 r.

Termin płatności bonem turystycznym został wydłużony z 30 września 2022 r. do 31 marca 2023 …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.