Strona główna / Lokalne / „Granty Strażackie 2022”. W tym roku dotacje dla OSP wyższe o 10 tys. zł!

„Granty Strażackie 2022”. W tym roku dotacje dla OSP wyższe o 10 tys. zł!

Kolejne zachodniopomorskie remizy z szansą na zmiany! Są środki na wykonanie prac remontowych, modernizacyjnych oraz konserwatorskich w budynkach OSP oraz w ich otoczeniu. Marszałek województwa przeznaczy z budżetu na ten cel 600 tys. zł. W poniedziałek, 16 maja 2022 r. startuje nabór wniosków. Nie zabraknie w nim nowości. Najważniejszą jest wyższa kwota dofinansowania, która wyniesie nawet  20 tys. zł.
– Realizowany od 2020 r. program „Grantów Strażackich” to odpowiedź na aktualne potrzeby Ochotniczych Straży Pożarnych. Dzięki tym środkom strażacy ochotnicy mogą przeprowadzać najpotrzebniejsze prace remontowe i modernizacyjne w remizach, a także zadbać o ich otoczenie. W tym roku kontynuujemy to wsparcie, z większym budżetem oraz wyższymi kwotami dotacji, które wyniosą maksymalnie 20 tysięcy zł – mówi Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz.
W sumie do dyspozycji OSP przewidziano kwotę 600 tys. zł z budżetu Województwa Zachodniopomorskiego z przeznaczeniem na „Granty Strażackie”. Dla porównania w roku 2021 wsparcie wyniosło 360 tys. zł i umożliwiło wyremontowanie 37 remiz. W 2020 r. z tej szansy skorzystały 34 jednostki.
Do tej pory dzięki „Grantom Strażackim” udało się zrealizować wiele pilnych remontów, które miały wpływ na bezpieczeństwo i komfort świadczonej przez strażaków ochotników pracy. Środki z tego źródła pozwoliły m.in. na gruntowne odświeżenie szatni i sal szkoleniowych, wymienianie bram wjazdowych czy odnawianie elewacji.
– Jako Samorząd Województwa dostrzegamy potrzeby sprzętowe i infrastrukturalne OSP. Z tego względu z roku na rok to wsparcie jest coraz wyższe. Do tej pory  dzięki „Grantom Strażackim” udało się wyremontować lub zmodernizować 71 remiz. Przed nami kolejne ważne inwestycje, które realnie wpłyną na bezpieczeństwo mieszkańców Pomorza Zachodniego – wylicza Wicemarszałek Województwa Zachodniopomorskiego Olgierd Kustosz.
O zlecenie zadania mogą ubiegać się Ochotnicze Straże Pożarne – realizujące zadania statutowe na terenie Województwa Zachodniopomorskiego oraz wpisujące się w Strategię Rozwoju Krajowego Systemu Ratowniczo – Gaśniczego województwa zachodniopomorskiego. Z zastrzeżeniem, że z tegorocznego naboru wyłączone są OSP, które otrzymały dotacje w 2021 r.
Nabór na „Granty Strażackie” prowadzony będzie elektronicznie od 16 maja 2022 r. do 6 czerwca 2022 r. do godz. 15 za pośrednictwem generatora Witkac.pl
Nabory koordynuje Biuro ds. organizacji pozarządowych w Wydziale Współpracy Społecznej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego.
Więcej informacji na stronie WWW Wydziału Współpracy Społecznej oraz w Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Marszałkowskiego  Województwa Zachodniopomorskiego.

Zobacz również

Wystartowała kolejna edycja projektu „SYSTEM ŻYCIA”

Kolejna edycja projektu edukacyjnego System Życia wystartowała w naszym mieście. Jak co roku organizatorzy, czyli …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.