Strona główna / Lokalne / Świnoujscy uczniowie i seniorzy z wizytą w niemieckim ogrodzie zoologicznym

Świnoujscy uczniowie i seniorzy z wizytą w niemieckim ogrodzie zoologicznym

Już w najbliższy piątek 7 października 2022r. kolejna grupa świnoujskich uczniów pojedzie na wycieczkę do Ogrodu Zoologicznego w Greiswaldzie.

Zwiedzanie organizowane jest w ramach wspólnego polsko – niemieckiego projektu. W ramach tego projektu w Świnoujściu zrewitalizowano sektor I Parku Zdrojowego pomiędzy ulicami Chrobrego i Krzywoustego. Z kolei po niemieckiej stronie inwestycje dotyczą dalszego rozwoju Tierpark Greiwald e.V,  głównie poprzez rekultywację tamtejszego stawu oraz utworzenie ciągu  ścieżek nad jego brzegiem.

Projekt dofinansowany jest ze środków unijnych w ramach Programu Współpracy Interreg Va. Strona polska na swoje zadanie otrzymała dofinansowanie w wysokości ponad 1,3 mln euro.

Tzw. miękką częścią projektu są wizyty niemieckich uczniów w Parku Zdrojowym w Świnoujściu i naszych uczniów w Tierpark Greiswald. Ze strony Świnoujścia udział w tych wizytach weźmie w sumie około 350 dzieci. Pierwsze grupy (4 autokary) odwiedziły ogród w Greiswaldzie już we wrześniu. Kolejne (3 autokary) pojadą w pierwszej połowie października. Zaplanowano również osobną wycieczkę dla seniorów.

Celem całego projektu jest podniesienie atrakcyjności dziedzictwa naturalnego i kulturowego regionu poprzez powiązanie ze sobą infrastruktury turystycznej, wspólną promocję oraz zwiększenie stopnia transgranicznej znajomości wspólnej oferty turystycznej Parku Zdrojowego w Świnoujściu oraz Tierpark Greiswald e.V.

BIK UM Świnoujście

Zobacz również

Kolumbijska kokaina w workach z cukrem w Świnoujściu

Zachodniopomorski Wydział Zamiejscowy Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Szczecinie skierował …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.