Połącz się z nami

WIADOMOŚCI

W ten weekend kolejna bezpłatna wycieczka w Świnoujściu

Opublikowano

w dniu

Foto: Świnoujska Organizacja Turystyczna

Unikalne fortyfikacje, których podziemia są prawdziwą kapsułą czasu i nabrzeże przy którym zbombardowano słynnego Lutzowa będzie można zobaczyć w ten weekend za darmo w Świnoujściu. Będzie można także zobaczyć przyrodnicze cuda jaki jest starorzecze Świny i krótka podróż wyjątkową „łódką”. W najbliższą sobotę ŚOT zaprasza na ostatnią wycieczkę, która organizowana jest w ramach akcji „Świnoujście jest fajne cały rok”.

Akcja, której celem było pokazanie, że świnoujskie wyspy są atrakcyjne przez cały rok trwała przez cały luty. Jedna z wycieczek „Do bunkrów w dzikich różach” – ze względu na pogodę została przełożona na 4 marca. Tak jak wszystkie wyprawy, które odbywają się w ramach akcji i ta dla mieszkańców i turystów jest całkowicie bezpłatna.

– Pamiętajcie proszę o dobrych butach, latarkach i humorze. Kiełbasce i bułce na ognisko- którym wyprawę zakończymy- przypomina Agata Kucharska, z biuro organizatora akcji. – Jak zawsze zaplanowaliśmy kilka niespodzianek – dodaje.

To ósma aktywność na jaką zimą zaprasza Świnoujska Organizacja Turystyczna. W lutym poza trzeba wycieczkami pieszymi i zwiedzaniem takich atrakcji jak Fort Gerharda czy latarnia morska obyły się cztery wycieczki po Dzielnicy Uzdrowiskowej. Co ciekawe te ostatnie wycieczki oprowadzane były w dwóch językach – po polsku i niemiecku.

Zbiórka uczestników w sobotę przy przeprawie promowej Karsibór na wyspie Uznam, godzina 11:00

Czytaj dalej
Kliknij, aby skomentować

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

WIADOMOŚCI

PAP zaprasza na seminarium „Wybory do Parlamentu Europejskiego”

Opublikowano

w dniu

Polska Agencja Prasowa zaprasza dziennikarzy i nauczycieli na seminarium „Wybory do Parlamentu Europejskiego”. W programie m.in. wystąpienie prof. Jarosława Flisa, który opowie o ciekawostkach i pułapkach dotyczących tegorocznych eurowyborów.

Parlament Europejski to jedyne na świecie ponadnarodowe zgromadzenie wybierane w wyborach bezpośrednich. Za niewiele ponad miesiąc mieszkańcy państw członkowskich wybiorą swoich przedstawicieli na kolejną kadencję europarlamentu. Polacy pójdą do urn w niedzielę, 9 czerwca i zdecydują o obsadzie 53 mandatów przypadających naszemu krajowi.

Co dzieje się po wyborach? Jak wyglądają procedury podziału mandatów? Jaki układ sił w nowym PE jest możliwy? M.in. na te pytania będzie można uzyskać odpowiedź podczas seminarium organizowanego przez PAP.

Kiedy?

  • 9 maja, godz. 9.00 – 12.30
  • 9 maja, godz. 12.30 – 16.00
  • 15 maja, godz. 9.00 – 12.30
  • 15 maja, godz. 12.30 – 16.00

Gdzie?

Siedziba Polskiej Agencji Prasowej, przy ul. Brackiej 6/8 w Warszawie

Co planujemy?

  • Specyfika eurowyborów: zasady, podział mandatów, układ sił – prof. Jarosław Flis, Uniwersytet Jagielloński
  • Rola i znaczenie Parlamentu Europejskiego, czyli dlaczego wybory europejskie są ważne – Piotr Kaczyński, Fundacja Geremka
  • Narzędzia i źródła danych na temat wyborów do Parlamentu Europejskiego – Łukasz Kempara, Mateusz Kicka i Bartosz Ochapski, attache Parlamentu Europejskiego Lunch

Dla kogo?

Seminarium skierowane jest do dziennikarzy, nauczycieli i wszystkich zainteresowanych tematyką eurowyborów.

Jak się zapisać?

Rejestracja trwa do 6 maja. Zapraszamy! Liczba miejsc ograniczona.

LINK DO REJESTRACJI

Ile to kosztuje?

Seminarium jest dla uczestników bezpłatne. Organizowane jest w ramach projektu, na który Polska Agencja Prasowa pozyskała dofinansowanie z Parlamentu Europejskiego.

Źródło informacji: EuroPAP News

Czytaj dalej

WIADOMOŚCI

Harcerze wywiesili biało-czerwoną flagę na wieży

Opublikowano

w dniu

2 maja, czyli święto którego rodowodem jest rocznica wywieszenia polskiej flagi na gruzach Berlina, kiedy to 2 maja w 1945 r. polscy żołnierze zdobywający stolicę hitlerowskich Niemiec umieścili biało-czerwoną flagę na Kolumnie Zwycięstwa – Siegessäule oraz na Reichstagu w Berlinie. Warto dodać mało znany fakt, że w dniu 8 maja na Reichstagu żołnierze 1 Samodzielnego Pułku Moździerzy zatknęli sztandar 27 Warszawskiej Drużyny Harcerzy ukrywany przez okupację, by następnie przejść z nim cały szlak bojowy ze wspomnianym oddziałem.

„Mam szczerą wolę pełnić służbę Bogu i Polsce (…)” mówią słowa roty przyrzeczenia harcerskiego, ta swoista przysięga powoduje, że harcerze z III Szczepu Harcerskiego ZHR „Słowianie” im. Zawiszy Czarnego postanowili wziąć sprawę w swoje ręce i na szczycie wieży Cafe zawisły biało czerwone flagi.

Udało się to zrobić dzięki współpracy z Wieżą Cafe, a także SGO Zawisza – kołem byłych harcerzy szczepu, Studiem krawieckim „Smyk” i rodzicami z Koła Przyjaciół Harcerstwa. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do tej akcji.

Wieża po danym kościele ewangelickim to kawałek historii naszego miasta. Miała to być największa świątynia Świnoujścia! Wyższa od latarni morskiej mierzyć miała 67 metrów. W wieży umieszczony miał zostać zegar oraz cztery dzwony wzywające wiernych na nabożeństwa. Wnętrze pomieścić miało nawet 1000 wiernych! Ołtarz wykuty z granitowej skały. Witraże wykonane przez mistrza oraz posąg Marcina Lutra wykonany z brązu – to wszystko musiało robić oszałamiające wrażenie. Pod koniec lata 1904 roku na szczycie świątyni pojawiła się wieża. Zamontowano krzyż, organy, dzwony. Wykończono wnętrze. Dwudziestego dziewiątego marca 1906 roku zakończono budowę. Wkrótce odbyło się również pierwsze nabożeństwo.

Kościół ewangelicko-augsburski Marcina Lutra pełnił swe funkcje do marca 1945 roku. Co niedzielę odwiedzały go rzesze wiernych, w tym również kadra i żołnierze poborowi. Ci ostatni modlili się tutaj, w kościele garnizonowym, szukając odwagi przed wyruszeniem na front w 1914 roku. Podobnie było także później w 1939 roku… i 1940… i 1941. Pod koniec wojny kiedy klęska III Rzeszy była już bardziej niż pewna, setki uciekinierów z Prus Wschodnich znalazło w nim schronienie, ale ani krucyfiks, ani poświęcona ziemia nie uratowała go przed wielkim bombardowaniem 12 marca 1945 roku.

Uszkodzenia na szczęście nie były aż tak poważne, a kościół nadawał się do remontu. Najgorsze jednak dopiero miało nadejść! Dawni i ci nowi mieszkańcy miasta walczyli z trudnymi warunkami bytowymi, grabili wszystko co mogło się przydać w tych ciężkich czasach. Drewniane ławy kościoła trafiły do radzieckiego kina wojskowego, a innych wiele elementów wykonanych z drewna zwyczajnie spalono w piecach podczas srogiej zimy 1945-46. Po kilku latach szabrownicy zrzucili potężne, żeliwne dzwony z wieży kościoła, ale burza niszczenia nastała dopiero w latach sześćdziesiątych. Za zgodą lokalnych władz zniszczono hełm wieży i rozebrano nawy kościoła. Ostał się tylko kikut, który na całe szczęście znalazł całkiem niedawno nowe zastosowanie. Kawiarnia i punkt widokowy w tej zabytkowej wieży kościelnej to jeden z bardziej oryginalnych pomysłów w naszym mieście!

Do krzewienia patriotyzmu dziś dochodzi jeszcze jedno zadanie. Jak zawsze 2 maja wieszamy flagę państwową, w tym roku na tzw. Wieży Cafe. Flagę wieszali wędrownicy, wędrowniczki oraz zastępy zastępowych. Akcja wnoszenia i montowania flag na szczycie wieży zajęła ok. trzech godzin.

Zapraszamy wszystkich, chcących uczcić zbliżające się Święto Flagi do skorzystania z pięknie wyglądających flag w centrum Świnoujścia, na wieży kościoła i zachęcających Polaków do wywieszenia Biało-Czerwonej 2 maja. Wystarczy wywiesić flagę 2 maja, zrobić zdjęcie z Biało-Czerwoną i opublikować je w mediach społecznościowych z hashtagiem #mojaflaga. Niech nas będzie jak najwięcej.

Akcja z flagą została sfinansowana ze środków: Urzędu Miasta Świnoujście
Realizacja zadania publicznego:
Podtrzymywanie i upowszechnianie tradycji narodowej, pielęgnowanie polskości oraz rozwoju świadomości narodowej, obywatelskiej i kulturowej.

Tekst: och. Milena JAGIELSKA – 27 ŚDH Rzepichy
Zdjęcia: wyw. Miłosz PILARSKI – 13 ŚDW Ptaki

Zapraszamy!
Pozdrawiamy – Czuwaj!
III Szczep Harcerski „Słowianie” ZHR im. Zawiszy Czarnego

Czytaj dalej

WIADOMOŚCI

Od Świnoujścia droższy jest już tylko Sopot. Nadmorska miejscowość bije rekordy cen jeżeli chodzi o luksusowe apartamenty

Opublikowano

w dniu

Foto: Wojciech Basałygo

– Obecnie od Świnoujścia jest droższy tylko Sopot. Miejscowości Pomorza Zachodniego cieszą się coraz większym zainteresowaniem inwestorów i ta sprzedaż trwa cały rok, a nie tylko w sezonie letnim – przyznaje Mirosław Król, ekspert rynku nieruchomości. Sprzedaż nadmorskich apartamentów utrzymuje się na dobrym poziomie. W przeciwieństwie do inwestycji deweloperskich w dużych miastach, tutaj nie ma oczekiwania na program „Mieszkanie na start”, a kupujący zwykle nie mają wątpliwości po co im apartament nad morzem. 

Rekordowe apartamenty nawet za ponad 50 tysięcy złotych za metr kwadratowy

Absolutnym liderem jeżeli chodzi o sprzedaż nadmorskich nieruchomości jest Świnoujście. Kurort ten w ostatnich latach stał się prawdziwą nadmorską mekką przyciągającą turystów z całej Europy. Nowoczesność tego miasta, atrakcyjny pas nadmorski i ciekawa oferta inwestycyjna spowodowała, że wielu przedsiębiorców chce mieć tu nieruchomości na wynajem, ale wielu też chce mieć tutaj swoje letnie miejsca wypoczynkowe.

– W Świnoujściu dużo się buduje, ale każda miejscowość nadmorska ma swoją agregowalność jeżeli chodzi o nową przestrzeń. W tym mieście już widać, że najatrakcyjniejsze działki się sprzedały, więc inwestorzy za moment będą kierować się w stronę mniejszych miast pasa nadmorskiego, ale mających ciekawe działki np. nad brzegiem morza – mówi Mirosław Król, ekspert rynku nieruchomości.

– W Świnoujściu już nie dziwi nikogo cena metra kwadratowego na poziomie 30 tysięcy złotych. To jest cena standardowa. Nawet nieruchomości na rynku wtórnym kosztują ponad 25 tysięcy złotych za metr kwadratowy. Rekordowe ceny przekraczają czterdzieści albo nawet 50 tysięcy złotych za metr kwadratowy, ale to już są apartamenty sprofilowane pod konkretnego inwestora, który ma wolne dwa miliony złotych i chce mieć luksusowe mieszkanie z widokiem na morze – mówi Mirosław Król.

Międzyzdroje dopadł „efekt Świnoujścia”. Ceny szybko rosną

Nie tylko Świnoujście cieszy się wielkim zainteresowaniem. Luksusowe apartamenty powstają także w Międzyzdrojach i w Kołobrzegu. 

– Tutaj również ceny rosną bardzo dynamicznie, szczególnie w Międzyzdrojach. To jest tzw. „efekt Świnoujścia”, czyli turyści, którzy widzą, że już nie ma dla nich odpowiedniej inwestycji w Świnoujściu wybierają Międzyzdroje, bo jest blisko i też atrakcyjnie. Widziałem już tam oferty sprzedaży apartamentów za ponad 1,5 miliona złotych, więc też jest międzynarodowo – mówi Mirosław Król.

W jakim celu kupowane są nadmorskie apartamenty?

– Oczywiście to nadal jest dobra inwestycja, ale luksusowe apartamenty za 2 miliony złotych nie mają najlepszej stopy zwrotu za wynajem, więc pod inwestorów szykowane są raczej tańsze inwestycje, o wysokim, ale nie luksusowym standardzie i mniejszym metrażu i nieco tańszym wykończeniu. Najdroższe apartamenty są zwykle kupowane z myślą o użytku własnym przedsiębiorcy – mówi Mirosław Król.

Sprzedaż i jej tempo w przypadku nadmorskich apartamentów zależy od ceny i lokalizacji. Jak dodaje Mirosław Król, czasem na kupca apartament musi poczekać kilka miesięcy. 

Czytaj dalej

WIADOMOŚCI

Rośnie niepewność dzieci w sieci

Opublikowano

w dniu

Foto: ING Bank Śląski

Bank ING ponownie przeprowadził badanie* dzieci w wieku 717 lat na ile bezpiecznie czują się w Internecie i na jakie cyberzagrożenia były narażone. Z badania wynika, że rośnie niepewność wśród dzieci najmłodsi nie wykluczają, że padli ofiarą różnych cyberzagrożeń, ale nie są w stanie jednoznacznie określić, że takie incydenty miały miejsce. Ponad połowa dzieci chce dowiedzieć się więcej o tym jak bezpiecznie korzystać z Internetu.

Aż 77 proc. dzieci w wieku 13-17 lat i 44 proc. w wieku 7-12 lat korzysta z sieci samodzielnie wtedy, kiedy chcą, bez nadzoru rodziców. W starszej grupie tylko 17 proc. respondentów deklaruje, że ich rodzice wiedzą, co oni robią w sieci. Dzieci rzadziej niż rok temu zwracają się do rodziców o porady dotyczące bezpiecznego korzystania z Internetu. W 2023 roku ok. 80 proc. badanych deklarowało, że rozmawiało z rodzicami o bezpiecznym korzystaniu z sieci, dziś jest to ponad 70 proc. Co trzecie dziecko w obu grupach wiekowych wiedzę o tym, jak bezpiecznie korzystać z Internetu, czerpie od znajomych, a ponad połowa starszych dzieci wskazała Internet jako źródło wiedzy.

Już 19 proc. młodszych i 15 proc. starszych respondentów twierdzi, że być może ktoś przejął ich konto w grze lub aplikacji. 20 proc. dzieci oraz 27 proc. nastolatków przyznaje, że mogło dojść do nieautoryzowanego dostępu do ich zdjęć lub wiadomości. Spadł odsetek respondentów, którzy stanowczo zaprzeczyli, że tego typu sytuacje miały miejsce. Ponadto 20 proc. respondentów w obu grupach wiekowych przyznaje, że namawiano ich do klikania w podejrzane linki.

Ważne jest, aby rodzice rozmawiali i aktywnie angażowali się w życie cyfrowe swoich dzieci, towarzysząc im w wirtualnym świecie. Rodzice mogą skorzystać z atrakcyjnych form przekazywania wiedzy, takich jak np. gry online. Są one dziś nieodłącznym elementem dorastania i odpowiednio dobrane mogą kształtować pożądane postawy i dawać dzieciom możliwość ćwiczenia, reagowania na cyberzagrożenia w bezpiecznym dla nich środowisku gry. Warto sięgać po takie rozwiązania jak gra edukacyjna »Miasto ING« w Roblox, która uczy dzieci bezpiecznego korzystania z sieci w sposób naturalny i angażujący, a zarazem może być polem do wspólnej zabawy i rozmowy rodziców i dzieci podkreśla Jowita Michalska, założycielka i prezeska Digital University.

ING Bank Śląski od 3 lat tworzy przestrzeń „Miasta ING” na platformie gamingowej Roblox, aby wzbudz zainteresowanie tematyką cyberbezpieczeństwa u młodych osób w ich naturalnym środowisku oraz wspierać rodziców w edukacji w tym zakresie. Bank zaprasza dzieci do nowo powstałej Akademii Cyberbezpieczeństwa w Mieście ING, aby poprzez zabawę pozyskiwali przydatnąwiedzę o bezpieczeństwie w sieci. Miasto ING” to gra edukacyjna, z którą ING pojawił się na platformie gamingowej Roblox jako pierwszy bank w Polsce. W cyfrowym świecie gracze mogą gromadzić wirtualne pieniądze poprzez wykonywanie różnych zadań i wyzwań. Gra pozwala trenować dobre nawyki związane z finansami w sposób najbardziej przyjazny, czyli przez zabawę. Gracze uczą się zarządzania pieniędzmi: oszczędzania i umiejętnego ich wydawania. Gra została również rozszerzona o moduł uczący bezpieczeństwa w sieci i dodany został tryb multiplayer.

* Badanie przeprowadzono wśród dzieci i młodzieży (7-17 lat) na przełomie stycznia i lutego 2024 roku przez agencję badawczą Minds & Roses na zlecenie ING. W badaniu wzięły udział dzieci w wieku 7-12 n=128, oraz dzieci 13-17 n=151.

Źródło informacji: ING Bank Śląski

Czytaj dalej

WIADOMOŚCI

Na majówkę warto zabrać bank w telefonie

Opublikowano

w dniu

Majówka tuż, tuż, a większość z nas ma w tym czasie wiele spraw na głowie. Niezależnie od tego, czy wybieramy się nad Morze Bałtyckie, czy na zagraniczne wojaże, szukamy noclegów, atrakcji do zwiedzania i nieustannie odświeżamy prognozy pogody. W wirze przygotowań łatwo zapomnieć o biletach na komunikację, sprawdzeniu opłat za autostrady czy wymianie walut. Odpowiedź na te wszystkie majówkowe wyzwania ma VeloBank. W swojej aplikacji mobilnej dostarcza usługi, które wiosenny wypoczynek uczynią bezpiecznym i wygodnym.

Już dawno kalendarz nie był tak łaskawy, jak wokół tegorocznej majówki. Tylko kilka dni urlopu dzieli nas od długiego odpoczynku. Udana podróż to zawsze dużo przygotowań i szereg spraw, o których łatwo zapomnieć. Na szczęście klienci VeloBanku nie muszą się tym martwić. Wszystko czego potrzebują, aby ruszyć w drogę, znajdą w aplikacji mobilnej swojego banku.

Od zawsze pielęgnujemy w DNA naszej marki skupienie na nowoczesności i wygodzie klientów. Nasza aplikacja to idealny towarzysz podróży, wypełniony dodatkami, które sprawią, że nasza podróż będzie wygodniejsza. Mamy w niej funkcjonalności zwiększające bezpieczeństwo i komfort w trakcie zbliżającej się majówki. Są to wygodne płatności, ale też możliwość zakupu biletów komunikacji miejskiej, opłacenia parkingu, autostrady w Polsce i za granicą, a nawet zaopatrzenia się w najpopularniejsze waluty potrzebne do dalszych podróży. Pozostaje tylko trzymać kciuki, by pogoda w pierwszych dniach maja dopisała” – podkreśla Marta Dałkiewicz, dyrektor Departamentu Bankowości Elektronicznej w VeloBanku.

Dla wszystkich, którzy wybrali na majówkę bliższe kierunki podróży VeloBank ma w aplikacji funkcjonalność umożliwiającą szybki zakup biletów komunikacji w polskich miastach. Można nabyć je przed zalogowaniem do aplikacji, a ich ceny będą identyczne, jak w biletomacie czy kiosku. Wygodny proces umożliwia kupno nawet po tym, kiedy wsiądziemy do autobusu czy tramwaju. Dla podróżujących samochodem nieocenionym wsparciem będzie możliwość bezgotówkowej płatności za parkingi. Nie trzeba już, będąc w podróży po Polsce, szukać parkometrów i rozmieniać gotówkę. Funkcja start/stop sprawi, że nie będziemy musieli deklarować długości naszego postoju. Kiedy przyjdzie nam przemieszczać się głównymi szlakami komunikacyjnymi, z pomocą przyjdzie system automatycznych płatności za autostrady. Tzw. videotolling, czyli sczytywanie tablic rejestracyjnych przez kamery, umożliwi przejazd przez bramki na płatnych odcinkach dróg, bez konieczności postoju przy kasie.

Aplikacja VeloBanku pomoże nam również za granicą. Każdy, kto korzysta z funkcji płatności za autostrady łatwo może kupić E-Winiety na płatne drogi za granicą. W tym wypadku wizytę na stacji czy w sklepie oraz naklejanie winiety na szybę, dzięki VeloBankowi zamienimy na szybsze i wygodniejsze przejazdy. Oczywiście w każdej chwili E-Winietę można zapisać do formatu PDF i okazać podczas kontroli drogowej. Spokojną majówkę może zapewnić ubezpieczenie Bezpieczna Wyprawa. Dzięki tej funkcji możemy wybrać jeden z wariantów polisy lub samemu określić własny zakres ubezpieczenia turystycznego. Obejmuje ono ryzyka związane z kosztami rezygnacji z podróży oraz ochronę w wypadku zaostrzenia się chorób przewlekłych za granicą. Podróżujący z rodzinami mogą liczyć na dodatkową zniżkę. W każdej chwili możemy również skorzystać z VeloKantoru, który pozwoli wymienić złotówki i płacić jedną z 4 popularnych walut (EUR, USD, GBP, CHF). Dzięki usłudze powiadomień otrzymasz informację, gdy kurs będzie taki, jakiego oczekujesz. Możesz również złożyć zlecenie wymiany walut, by transakcja została zrealizowana automatycznie, gdy kurs zmieni się zgodnie z oczekiwaniami.

Wygodną bankowość mobilną VeloBanku poznasz lepiej na stronie: https://www.velobank.pl/klienci-indywidualni/bankowosc-elektroniczna/bankowosc-mobilna.html.

Nota prawna: z usług związanych z transportem w aplikacji VeloBank skorzystasz pod warunkiem ich aktywacji oraz zapewnienia środków na rachunku. Usługę biletów i parkingów dostarcza MoBilet, a usługę autostrad i E-Winiet dostarcza Autopay. Lista miast, w których można skorzystać z usługi zakupu biletu i opłaty za parking, lista autostrad oraz dróg z dostępnymi e-winietami do zakupu dostępne na velobank.pl. Zakres ochrony ubezpieczeniowej oraz wysokość składki uzależnione są od wybranego wariantu ubezpieczenia. Przed zakupem ubezpieczenia koniecznie przeczytaj Ogólne Warunki Ubezpieczenia – w dokumencie znajdziesz szczegółowy zakres ochrony, ograniczenia oraz wyłączenia odpowiedzialności. Ubezpieczycielem jest TU Europa S.A. Ofertę kantoru walutowego udostępniamy dla Ciebie, jeśli posiadasz u nas konto osobiste w złotych oraz konto walutowe w walucie, którą chcesz kupić lub sprzedać. W reklamie posługujemy się nazwami handlowymi – odpowiadające im nazwy usług reprezentatywnych i ich definicje znajdziesz na velobank.pl/slownik.

KONTAKT:

Monika Banyś

Rzeczniczka prasowa

VeloBank S.A.

tel. +48 500 140 263

e-mail: monika.banys@velobank.pl

Źródło informacji: Velo Bank

Czytaj dalej

WIADOMOŚCI

„200 lat Świnoujścia jak miasta uzdrowiskowego” . Nowa wystawa w Muzeum Rybołówstwa Morskiego

Opublikowano

w dniu

Pierwszy oficjalny sezon kąpieliskowy w Świnoujściu przypadł na 1824 rok. Datę tę uznaje się za początek funkcjonowania Świnoujścia jak miasta uzdrowiskowego. Z  okazji tej 200-letniej rocznicy przygotowaliśmy fotograficzną wystawę czasową.

Na ekspozycji prezentowane są zdjęcia ukazujące nie tylko samą infrastrukturę bazy zabiegowej,  ale wszystko to, co najlepsze miało i ma do zaoferowania kuracjuszom nasze miasto. Wśród zgromadzonych fotografii znajdą się m.in. te z plaży, promenady, Parku Zdrojowego, Bollwerku, czy Portu Jachtowego. Serdecznie zapraszamy!

Wystawę można oglądać do 27 czerwca 2024 r.

Czytaj dalej
Reklama „PLAZA"
Reklama „PORT"
Reklama „IMPREZY"
Reklama „atol_hotele"

OGŁOSZENIA DROBNE

Reklama „sofa"
Reklama
Reklama

Najczęściej czytane

© Copyright 2023, Wszelkie prawa zastrzeżone | swinoujskie.info | Red Top Media | ul. Cyfrowa 6, 71-441 Szczecin | Napisz do nas: redakcja@swinoujskie.info lub zadzwoń 510 555 524