Strona główna / Hobby / Bałtyk za ciepły dla morsów – ma 2,5 stopni Celsjusza. To będzie ich ostatnia kąpiel

Bałtyk za ciepły dla morsów – ma 2,5 stopni Celsjusza. To będzie ich ostatnia kąpiel

Świnoujskie morsy pożegnają zimę raz na zawsze. 15 kwietnia 2018 r., na plaży na wysokości Centrum Koordynacji Ratownictwa, w godz. 12:00 – 14:00 odbędzie się zakończenie sezonu.

Zanim wejdą do wody, wezmą udział w tanecznej rozgrzewce. Gorącą atmosfera z pewnością udzieli się wszystkim.

– Przed samym wejściem zazwyczaj jest lekki dreszczyk emocji, niepokój, strach czy podenerwowanie a w wodzie nasz umysł krzyczy – „Po co to robisz ? Boże jak strasznie zimno, nigdy więcej !” Ale po chwili wszystko się zmienia.. Organizm błyskawicznie przystosowuje się, adaptuje i oswaja. Nasze ukryte biologiczne mechanizmy bezpieczeństwa są w pełni aktywowane i przestajemy odczuwać ból, zimno i dyskomfort – tłumaczy Dawid Szubryt, wieloletni pasjonat morsowania przede wszystkim w Bałtyku. – Dzięki odwadze i przełamaniu swoich słabości i granic otrzymujemy zastrzyk energii na cały dzień, nasz układ immunologiczny jest całkowicie zmobilizowany do ochrony naszego organizmu a uśmiech nie schodzi nam z twarzy – dodaje.

Wiosna i zbliżające się lato nie są dobrą porą dla morsów. Lodowate kąpiele będą od teraz możliwe tylko w domowej wannie. Do zobaczenia w listopadzie!

Wydarzenie współorganizowane jest z Klubem Morsów „Morświny”.

Zobacz również

Policjanci odzyskali skradzione rowery. Zatrzymano złodzieja

Dwaj mężczyźni podróżujący skradzionymi rowerami nie przypuszczali, że przejażdżka ulicami miasta zakończy się dla nich …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.