Strona główna / Lokalne / Inwestycja warta 328 mln złotych jest już gotowa

Inwestycja warta 328 mln złotych jest już gotowa

Modernizacja toru wodnego pomiędzy Szczecinem a Świnoujściem kosztowała bagatela 328 mln złotych. To zaraz po budowie gazoportu najdroższa inwestycja w  naszym mieście. Prace na torze wodnym zostały zakończone w terminie.

Od rozpoczęcia prac w lutym 2013 r. minęło ponad dwa i pół roku. W tym czasie konstrukcja obudowy toru wodnego została całkowicie zmieniona. Na długości ponad 13.3 km wyprofilowano skarpy brzegów i ułożono na nich narzut kamienny. W sumie na terenie inwestycji wbudowano ok. 1 mln ton kamienia, który w 95% pochodził ze złóż na Dolnym Śląsku. Do umocnienia skarp posłużyła także geowłóknina, której wykorzystano ok. 1 mln m2

Obiektów niebezpiecznych znalezionych i wydobytych na terenie inwestycji było bardzo dużo – w rejonie tym prowadzone były w okresie II wojny światowej intensywne działania wojenne. Niewybuchy znajdowały się na obszarze ok. 130 ha i były na bieżąco neutralizowane przez służby

Urząd Morski w Szczecinie już rozpoczął prace związane z III etapem modernizacji, dzięki któremu zostanie uzyskana głębokość 12,5 m na całej długości toru wodnego Świnoujście-Szczecin.

Zobacz również

Znowu wbiegną na szczyt latarni morskiej

W sobotę 20. sierpnia, w ramach imprez Dnia Latarń Morskich, przeprowadzona zostanie XI edycja Międzynarodowego …

2 komentarze

  1. bardzo się cieszę, że nasze miasto jak i kraj się rozwija. Ludzie popatrzcie przez te ślepe oczy i odżyjcie. Nasz kraj się rozwija, są prowadzone wielkie inwestycje. Gospodarka pnie do przodu. A w naszych głosach pozostało tylko narzekanie. Najlepiej byłoby wtedy, gdybyśmy nic nie robili. To narzekalibyśmy że nic nie robimy. Parodia, normalnie parodia !
    Do tego jak dojdzie do władzy PIS, to cofniemy się do średniowiecza… 🙁

  2. teraz czekamy tylko na wieksze statki i rozwoj tej calej sytuacji 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.