Strona główna / Lokalne / Czym palą na działkach? Nie można oddychać

Czym palą na działkach? Nie można oddychać

Jak zaczną palić, to nie ma czym oddychać. Z pewnością nie palą węglem, ani drewnem. Przyjeżdżajcie, zobaczycie sami – brzmiał głos Czytelnika, który zadzwonił pod nasz numer telefonu 510 555 524.

Mieszkający na działkach ludzie nikogo już nie dziwią. Gdy coraz szybciej zapada zmierzch, coraz częściej w działkowych altankach widać zapalone światło. Niektórzy mieszkają przez cały rok. Wraz z nadejściem zimy, nad działkowymi kominami unosi się dym. Ludzi mieszkających w ogrodowych altankach nie stać na zakup węgla, czy drewna. W swoich piecykach palą niekiedy tym co znajdą. Najczęściej to stare meble, zdarza się, ze palą też plastikami i innymi śmieciami.

Z osobami pomieszkującymi na działkach ma głównie problem straż pożarna. Niejednokrotnie byli wzywani do palącego się domu na działce. Na szczęście w ciągu ostatnich lat nikt nie zginął w pożarze działkowej altanki. Jednak jak mówią strażacy – o nieszczęście nie trudno. Piecyki w których palą działkowicze pozostawiają wiele do życzenia. Nikt nie łudzi się także, że jakikolwiek kominiarz przeglądał w takim miejscu instalację kominową.

Zobacz również

Woda w kranach w Świnoujściu jest badana częściej

Woda pitna dla odbiorców Świnoujścia nie jest pobierana z wód  powierzchniowych tj. ani z Odry …

7 komentarzy

  1. Jakis idiota wymyslil że na dzialkach nie mozna spalić gałęzi i lisci to niech Urząd podstawi kontenery na gałęzie i liscie oraz zielsko .Wwypadku zakazu, posiadanie dzialki mija sie z celem, z każdej działki będzie załadowany duży kontener.Odwołajcie ten zakaz bezmyślne pierdzistolki z UM a raczej wezcie się za ludzi mieszkających na dzialkach bo to oni pala najgorszymi odpadami,zamiast fontann dla szkopow zapewnijcie tym ludiom jakis dach nad glowa, prace albo zasilki.

  2. a na Markiewicza to samo,chyba pala plastykowymi butelkami,,,

  3. stare komuchy palą czym się da.
    o to cała prawa! ha!

  4. Od smrodu jeszcze nikt nie umarł, a świeże powietrze wykończyło dwie armie /Napoleona pod Moskwą i Paulusa pod Stalingradem/!.

  5. A smród w całej okolicy wystarczy przyjść na ul.Szkolną wieczorem cały dym z działek przychodzi z wiatrem do domów.

    • Nie tylko na ulicy Szkolnej zatyka nozdrza, bo też na Kruczej, Ziembińskiego czy na skrzyżowaniu Grunwaldzkiej z Ofiar Konsumpcji. Przy pomniku Wypędzonych na Krzykach, to już w ogóle masakra.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.