Strona główna / Lokalne / [FILM] Padł rekord! Wiemy ile uzbierano pieniędzy w Świnoujściu
Pracownicy świnoujskiego banku Pekao liczą każdy grosz. Foto: Wojciech Basałygo

[FILM] Padł rekord! Wiemy ile uzbierano pieniędzy w Świnoujściu

Dwustu wolontariuszy zbierało od niedzielnego poranka pieniądze dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Niemal w każdej puszce oprócz złotówek, lądowały także euro i korony szwedzkie. Każdy wolontariusz musiał zdać puszkę do sztabu, gdzie pracownice banku Pekao otwierały je i rozpoczynały żmudne liczenie.

Część pomieszczeń biblioteki zaadaptowano na centrum liczenia pieniędzy z ulicznej kwesty. Foto: Wojciech Basałygo
Część pomieszczeń biblioteki zaadaptowano na centrum liczenia pieniędzy z ulicznej kwesty. Foto: Wojciech Basałygo

Niektórzy wolontariusze tak szybko zbierali pieniądze, że przychodzili do sztabu z pełnymi puszkami i pobierali nowe. Były puszki do których udało się zebrać nawet kilka tysięcy złotych. Tak jak w przypadku ratowników WOPR. Do ich puszki wrzucono ponad 2 tys. złotych, 10 euro, korony szwedzkie i norweskie, a nawet czeskie.

Pieniądze będą liczone do późna. W poniedziałek poznamy wynik z niedzielnej kwesty. Jednak kwota z pewnością wzrośnie po zakończeniu aukcji internetowych. W przeszłości zdarzało się, że nawet następnego dnia ludzie przynosili pieniądze w kopertach – mówi szefowa sztabu Iwona Pustulka. Na ostateczny wynik będziemy musieli poczekać. Rok temu było 170 tys. złotych, ile będzie w tym? – zastanawia się.

O w niedzielę o godzinie 22.30 na liczniku w świnoujskim sztabie było 182813 złotych. W roku poprzednim podczas fnału uzbierano 170 tys. złotych.

Zobacz również

Świnoujście w sobotę było najgorętszym miastem w Polsce

Kolejne tegoroczne rekordy temperatur zostały pobite. W sobotę najcieplej było w Świnoujściu. Tam termometry pokazały …

2 komentarze

  1. No i super! Mam w tym swój skromny udział, dałem dwa razy tyle, co rok temu. Tak działa mobilizująco na normalnych ludzi, mocniejszy atak nielicznych zawistników.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.