Strona główna / Lokalne / [FILM] Padł rekord! Wiemy ile uzbierano pieniędzy w Świnoujściu
Pracownicy świnoujskiego banku Pekao liczą każdy grosz. Foto: Wojciech Basałygo

[FILM] Padł rekord! Wiemy ile uzbierano pieniędzy w Świnoujściu

Dwustu wolontariuszy zbierało od niedzielnego poranka pieniądze dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Niemal w każdej puszce oprócz złotówek, lądowały także euro i korony szwedzkie. Każdy wolontariusz musiał zdać puszkę do sztabu, gdzie pracownice banku Pekao otwierały je i rozpoczynały żmudne liczenie.

Część pomieszczeń biblioteki zaadaptowano na centrum liczenia pieniędzy z ulicznej kwesty. Foto: Wojciech Basałygo
Część pomieszczeń biblioteki zaadaptowano na centrum liczenia pieniędzy z ulicznej kwesty. Foto: Wojciech Basałygo

Niektórzy wolontariusze tak szybko zbierali pieniądze, że przychodzili do sztabu z pełnymi puszkami i pobierali nowe. Były puszki do których udało się zebrać nawet kilka tysięcy złotych. Tak jak w przypadku ratowników WOPR. Do ich puszki wrzucono ponad 2 tys. złotych, 10 euro, korony szwedzkie i norweskie, a nawet czeskie.

Pieniądze będą liczone do późna. W poniedziałek poznamy wynik z niedzielnej kwesty. Jednak kwota z pewnością wzrośnie po zakończeniu aukcji internetowych. W przeszłości zdarzało się, że nawet następnego dnia ludzie przynosili pieniądze w kopertach – mówi szefowa sztabu Iwona Pustulka. Na ostateczny wynik będziemy musieli poczekać. Rok temu było 170 tys. złotych, ile będzie w tym? – zastanawia się.

O w niedzielę o godzinie 22.30 na liczniku w świnoujskim sztabie było 182813 złotych. W roku poprzednim podczas fnału uzbierano 170 tys. złotych.

Zobacz również

Ranne ptaki i ssaki są leczone w Warnowie

Podobnie, jak w poprzednich latach, miasto ma umowę na leczenie, rehabilitację, żywienie oraz okresową opiekę …

2 komentarze

  1. No i super! Mam w tym swój skromny udział, dałem dwa razy tyle, co rok temu. Tak działa mobilizująco na normalnych ludzi, mocniejszy atak nielicznych zawistników.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.