Strona główna / Lokalne / Edukacja. Są powody do dumy

Edukacja. Są powody do dumy

Portal edukacyjny Perspektywy opublikował doroczny ranking szkół ponadpodstawowych. Znalazło się w nim aż pięć świnoujskich placówek: Liceum Ogólnokształcące im Mieszka I, Liceum Ogólnokształcące Społecznej Fundacji LOGOS, Społeczne Liceum Ogólnokształcące STSG oraz technika Zespołu Szkół Morskich i Centrum Edukacji Zawodowej i Turystyki.

W rankingu najlepszych liceów województwa zachodniopomorskiego na 25 sklasyfikowanych placówek,  na  10 miejscu uplasowało się Liceum Ogólnokształcące im Mieszka I. Na 16 miejscu znalazło się LO Społecznej Fundacji LOGOS,  a na 21 miejscu Społeczne Liceum Ogólnokształcące STSG.

Duży sukces odniósł również Zespół Szkół Morskich. W ogólnopolskim rankingu techników kształcących w zawodzie logistyk, Technikum Morskie Zespołu Szkół Morskich zajęło bardzo wysokie 9 miejsce.

Należy dodać, że jest to najwyższa lokata technikum spośród wszystkich w Polsce o charakterze morskim. Technikum Morskie Darłowo uplasowało się na 24, miejscu, Technikum Morskie w Kołobrzegu – 33, a Technikum Morskie i Politechniczne w Szczecinie – 37.

– Rankingi egzaminów zawodowych prowadzone są tylko dla kilku zawodów. Tych, w których kształci się najwięcej młodzieży – mówi Marzena Barańska, dyrektor Zespołu Szkół Morskich w Świnoujściu. – Jesteśmy bardzo dumni z naszych absolwentów w zawodzie technik logistyk.  Tak wysoka lokata świadczy także o tym, że zostali bardzo dobrze przygotowani  przez nauczycieli naszej szkoły do wykonywania zawodu.

W kolejnym rankingu, tym razem dotyczącym techników działających w naszym województwie, na 50 sklasyfikowanych placówek,  Technikum Zawodowe nr 1 Centrum Edukacji Zawodowej i Turystyki zajęło 13. miejsce, a Technikum Morskie Zespołu Szkół Morskich – 21.  Pozostałe technika o charakterze morskich z Darłowa, Kołobrzegu i Szczecina zajęły dalsze pozycje.

Tekst BIK UM Świnoujście

Zobacz również

Palił się jacht na Zatoce Pomorskiej. Na pokładzie były dwie osoby

Funkcjonariusze Pomorskiego Dywizjonu Straży Granicznej, pełniący służbę na jednostce pływającej SG-212, wypłynęli 19 sierpnia w …

Jeden komentarz

  1. Dyrektorem ZSM jest p. Marzena Baranowska, nei Barańska 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.