Strona główna / Lokalne / [ZDJĘCIA i FILM] Pamiętali o tragedii promu “Jan Heweliusz”
W organizację uroczystości od wielu lat angażują się uczniowie Zespołu Szkół Morskich. Foto: Adam Strukowicz

[ZDJĘCIA i FILM] Pamiętali o tragedii promu “Jan Heweliusz”

Poczty sztandarowe, marynarze, uczniowie, przedstawiciele władzy samorządowej i armatora. W czwartek w samo południe, przy dźwięku okrętowych syren odbyły się uroczystości pamięci ofiar katastrofy MF „ Jan Heweliusz”. To największa morska tragedia w powojennej Polsce. Zginęło 55 osób.

– Był to jego ostatni rejs – ze Świnoujścia do nieba. Biegniemy myślą na brzeg Morza Bałtyckiego, spoglądamy w przeszłości i wspominając tragedię ludzi, którzy pozostali na zawsze w głębinach morskich, ale nie możemy pominąć tych, których tragedia dotknęła tracąc bliskich, ogarniając modlitwą tych, którzy przeżyli – mówił ksiądz Piotr Superlak z parafii pw. Gwiazdy Morza.

Przedstawiciele władz miasta z Prezydentem Januszem Żmurkiewiczem, delegacje Dowództwa 8. Flotylli Obrony Wybrzeża, przedsiębiorstw gospodarki morskiej, służb mundurowych, instytucji i organizacji pozarządowych oraz młodzież świnoujskich szkół złożyły kwiaty i wieńce pod pomnikiem „Tym, którzy nie powrócili z morza” oraz pod tablicą upamiętniająca tragedię „Jana Heweliusza”.

 

Zobacz również

Nie przegap! Plan wydarzeń organizowanych w lutym

Zapraszamy do zapoznania się z wykazem imprez kulturalnych oraz sportowych organizowanych w Świnoujściu.   Luty …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.