Strona główna / Lokalne / Niemieckie dzieci wsparły orkiestrę. Uzbierały 20 kartonów nakrętek

Niemieckie dzieci wsparły orkiestrę. Uzbierały 20 kartonów nakrętek

Mimo tego, że 24. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy już się zakończył, to Harcerski Sztab WOŚP w Świnoujściu wciąż aktywnie działa. Kontynuuje starania, których celem jest wsparcie dwóch młodych mieszkańców naszego miasta.

Kiedy 3 lata temu sztab zamieścił w mediach apel o zbiórce plastikowych nakrętek z butelek po napojach, to wiosną zadzwonił telefon z przedszkola naszych niemieckich sąsiadów Schulhort „Alte Feuerwache” w Heringsdorfie.

Pedagodzy obserwując charytatywne działania postanowili wesprzeć akcję. W czwartek 28 stycznia br. (podobnie jak w poprzednich latach) odebrano nakrętki zebrane przez dzieci z „Alte Feuerwache”. Ponad 20 kartonów nakrętek, które pewnie trafiłyby do śmieci, zamienione zostaną na pomoc w rehabilitacji dwóch chłopców ze Świnoujścia: Kamila i Piotrka. Kartony z zakrętkami przekazała pani dyrektor.

– Ta międzynarodowa współpraca to piękny przykład społecznej wrażliwości, jaką w młodych ludziach po obu stronach granicy zaszczepiają ich nauczyciele i wychowawcy. Weźmy wszyscy przykład z dzieci i zbierajmy nakrętki! Korzystając zaś z okazji, w imieniu własnym i całego sztabu serdecznie dziękujemy zaprzyjaźnionym przedszkolakom i czekamy na kolejną zbiórkę – mówi hm. Iwona Postulka, szef Harcerskiego Sztabu WOŚP.

 

Zobacz również

Święto Wojska Polskiego z 8. Flotyllą Obrony Wybrzeża

„Weekend z wojskiem” – pod takim hasłem od 13 do 15 sierpnia odbywać się będą …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.