Strona główna / Lokalne / Ceny paliw na stacjach. Taniej już nie będzie

Ceny paliw na stacjach. Taniej już nie będzie

Średnie ceny detaliczne paliw na terenie Polski 12 lutego 2016 r. ukształtowały się na poziomie: 3,70 zł/l olej napędowy; 3,98 zł/l benzyna 95-oktanowa i 1,76 zł/l autogaz*. Obserwując zmiany światowych rynków surowcowo-walutowych, od przyszłego tygodnia należy spodziewać się kresu krajowych obniżek.

 W drugiej połowie 6. tygodnia 2016 r. najtańszy olej napędowy mają stacje w woj. lubelskim: 3,63 zł/l (-3 gr/l od 5 lutego 2016 r.). Najdroższy zachodniopomorskie: 3,80 zł/l (bez zmian przez ostatnie 7 dni). Największe zmiany ostatnich 7 dni to warmińsko-mazurskie: -5 gr/l, przy średniej 3,76 zł/l.

W woj. dolnośląskim sprzedają najtańszą benzynę: średnia 3,90 zł/l (-6 gr/l); a w zachodniopomorskim najdroższą: 4,03 zł/l (-35gr/l). Największe zmiany tego tygodnia to warmińsko-mazurskie: -7 gr/l, przy średniej 3,99 zł/l.

Świętokrzyskie to z kolei najtańszy autogaz: 1,71 zł/l (-5 gr/l – to zarazem największe zmiany ostatnich 7 dni). Najdroższe jest to alternatywne paliwo tradycyjnie przy zachodniej granicy – w woj. lubuskim: 1,87 zł/l (-2 gr/l).

 W porównaniu z początkiem lipca 2015 r., czyli ubiegłorocznym szczytem cenowym, paliwo do silników wysokoprężnych [olej napędowy] jest obecnie tańsze o 1,02 zł/l, paliwo do silników o zapłonie iskrowym [benzyna] o 1,00 zł/l, a najpopularniejsze paliwo alternatywne do obu ww., czyli autogaz, o 0,10 zł/l.

Źródło: Polska Izba Paliw Płynnych

Zobacz również

WOŚP w Świnoujściu. Będzie można wspinać się na ściance, ale nie tylko…

Harcerski Sztab WOŚP w Świnoujściu zaprasza na wspólne spędzenie najbliższego weekendu za datek – wrzut do …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.