Strona główna / Lokalne / Zatrzymany złodziej kabli na niemieckiej kolei

Zatrzymany złodziej kabli na niemieckiej kolei

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu ustalili i zatrzymali złodzieja kabli na kolei UBB. 23-latek włamał się do skrzynki z przewodami elektrycznymi i ukradł ponad 100 metrów kabli, powodując zakłócenia w kursowaniu niemieckiej kolei po stronie polskiej. Mundurowi odzyskali także w całości skradzione mienie. Mężczyzna popełnił przestępstwo w warunkach recydywy.

W czwartek w godzinach porannych dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu otrzymał zgłoszenie o kradzieży kabli na niemieckiej kolei UBB biegnącej przy ulicy Wojska Polskiego. Policjanci z grupy dochodzeniowo-śledczej z udziałem technika kryminalistyki przeprowadzili dokładne oględziny miejsca zdarzenia. Mundurowi stwierdzili kradzież ponad 100 metrów kabli, co spowodowało zakłócenie działania sygnalizatorów, a co za tym idzie paraliżu niemieckiej kolei kursującej po stronie polskiej.

W wyniku penetracji pobliskiego lasu funkcjonariusze odnaleźli skradzione zwoje kabli, z których część była nadpalona. Do działań policjanci wykorzystali także psa tropiącego, który wskazał im drogę oddalania się sprawcy.

Zabezpieczone ślady kryminalistyczne oraz praca operacyjna policjantów pozwoliły na wytypowanie osoby odpowiedzialnej za dokonanie tego przestępstwa. Sprawca kradzieży został zatrzymany w miejscu zamieszkania. Okazał się nim 23-letni mieszkaniec Świnoujścia, który nie krył zaskoczenia na widok mundurowych.

Po przedstawieniu zarzutów kradzieży z włamaniem, mężczyzna przyznał się do ich popełnienia. Za ten rodzaj przestępstwa kodeks karny przewiduje karę do 10 lat pozbawienia wolności, jednak 23-latkowi grozi jeszcze surowsza kara z uwagi na popełnienie go w warunkach recydywy.

Oficer prasowy KMP w Świnoujściu

st. asp. Beata Olszewska

Zobacz również

Ponownie dwukierunkowy ruch na ul. Duńskiej i Fińskiej w Świnoujściu

Wykonawca budowy tunelu pod Świną zawiadomił o planowanej zmianie tymczasowej organizacji ruchu na ulicy Duńskiej …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.