Strona główna / Lokalne / Nowe trendy w sztuce przyjdą ze wschodu

Nowe trendy w sztuce przyjdą ze wschodu

Galeria Sztuki Współczesnej ms44 zaprasza na wystawę malarstwa warszawskiego twórcy Sławomira Gębczyńskiego pod tytułem: „Nowe trendy w sztuce przyjdą ze wschodu”. Artysta uprawia malarstwo figuratywne wywodzące się z tradycyjnej klasycznej sztuki opartej na wysmakowanej kolorystyce i znakomitym rysunku. Na swoich obrazach artysta opowiada o losie człowieka który pomimo presji otaczającego go świata podejmuje z nim dialog a nawet staje do konfrontacji. Wernisaż odbędzie się 27 lutego o godzinie 18.00 w Galerii Sztuki Współczesnej miejsce sztuki44 w Świnoujściu przy ulicy Armii Krajowej 13.

Na wystawie znajdą się także obrazy o tematyce rodzajowej. Opowieści przedstawione na płótnach młodego artysty w znakomity sposób łączą tradycyjną sztukę z pytaniami które stawia współczesny świat. Kuratorem wystawy jest artysta Andrzej Pawełczyk.

Sławomir Mściwoj Łukasz Gębczyński

Malarz, grafik, rysownik, fotograf.

Urodził się 7 stycznia 1984 roku w Szczecinie.

W latach 2010-15 studiował w Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, w pracowni malarstwa profesora Jarosława Modzelewskiego, w pracowniach rysunku profesorów Pawła Bołtryka i Czesława Radzkiego, oraz pracowni grafiki profesora Andrzeja Węcławskiego. Jako student zadebiutował w maju 2015 roku podczas Wystawy Dyplomowej w Galerii Studio, w PKiN w Warszawie oraz na Wystawie Najlepsze Dyplomy ASP w Gdańsku. Od 2015 r., zatrudniony jako debiutujący asystent na Wydziale Malarstwa Warszawskiej ASP. W latach 2013-14 student pełniący funkcję asystenta w pracowni profesora Zbigniewa Taranienki na Wydziale Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie oraz w pracowni profesora Piotra Welka na Wydziale Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Członek Związku Polskich Artystów Plastyków okręgu Warszawskiego.

Serdecznie zapraszamy w sobotę do galerii ms44 o godzinie 18.00.

ms44

Zobacz również

Przegląd lodowych trendów na lato 2022

Rozpoczęło się kalendarzowe lato i wakacje. W ciągu tych 93 najbardziej słonecznych dni w roku, …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.