Strona główna / Lokalne / Świnoujska drożyzna, czyli jak łupią nas niektórzy przedsiębiorcy

Świnoujska drożyzna, czyli jak łupią nas niektórzy przedsiębiorcy

Takie cuda tylko w Świnoujściu- tak zaczyna swój list do naszej redakcji pan Janusz. Ta sama firma, ten sam produkt. Cena w Świnoujściu o 20% wyższa. W sklepie internetowym o 50% taniej.

Pan Janusz na zlecenie mieszkańca Świnoujścia wykonuje remont posesji w Przytorze. W związku z tym, że źle policzył materiały do impregnacji drewna, postanowił skorzystać z lokalnych sklepów. Po zakupy wysłał swoją córkę.

– Żeby nie korzystać z promów, postanowiłem wysłać ją do sklepu budowlanego w Międzyzdrojach. Okazało się, że środek, który potrzebowałem kosztował tam niemal 100% drożej, niż kilka dni wcześniej zakupiony w Internecie – pisze p. Janusz. – Trudno, wiadomo, że ceny w Internecie są często niższe. Córka kupiła środek i postanowiła jechać jeszcze do filii tego samego sklepu w Łunowie, bo w Międzyzdrojach były tylko dwie puszki, a potrzebowaliśmy trzy.

Co się okazało? – W tej samej firmie, tylko że zlokalizowanej w Łunowie, za ten sam produkt zapłaciła 20% więcej! – opowiada zszokowany konsument. – Zdzierstwo!

Jak się później okazało, za inne produkty – zaprawę z Łunowa zapłacił niemal 50 % więcej niże za identyczny produkt z drugiej strony miasta – na lewobrzeżu.

– Jak nazwać tego rodzaju praktyki?- pyta p. Janusz. – Jeżeli niektórzy miejscowi przedsiębiorcy jak np. właściciel stacji paliw, czy niektórzy właściciele sklepów nie zmienią swojego postępowanie, to splajtują! Później narzekają na budujące się w mieście supermarkety itd. Małą łyżką szanowni państwo, małą łyżką!! – dodaje nasz Czytelnik.- Wszystkim mieszkańcom naszego miasta polecam zwracać uwagę na ceny kupowanych produktów!

„Sprostowanie
W artykule pod tytułem „Świnoujska drożyzna – jak łupią nas niektórzy przedsiębiorcy” autorstwa Wojciecha Basałygo, opublikowanym w dniu 26 lutego 2016 r. w tygodniku Kroniki Portowe oraz w cyfrowej wersji tygodnika Kroniki Portowe, a także w dniu 24 lutego 2016 r. na portalu internetowym https://www.swinoujskie.info/ (w zakładce lokalne), podano Czytelnikom nieprawdziwe i nieścisłe informacje wymagające sprostowania.
Nieścisła jest informacja, że „W tej samej firmie, tylko że zlokalizowanej w Łunowie, za ten sam produkt zapłaciła (wł. klientka) 20% więcej!”. Należy podkreślić, że zakupiony przez klientkę produkt tj. Altaxin 5l Pinia w sklepie Elżbiety Zarzyckiej mieszczącym się przy ul. Cypriana Kamila Norwida 7 n 1 i 2 w Międzyzdrojach za kwotę 99 zł przeznaczony był do wyprzedaży ze względu na krótki termin przydatności do użycia. Informacja o wyprzedaży znajdowała się na półce z produktem. Tak więc, cena 120 zł w jakiej sprzedawany był ten sam produkt w filii sklepu w Świnoujściu Łunowie mieszczącym się przy ul. Zalewowej 60 była ceną normalną, tj. bez obniżki.
Tak więc, różnica pomiędzy cenami produktu w przedmiotowych lokalizacjach wynika z zastosowanych przez przedsiębiorcę procedur sprzedaży promocyjnej (wyprzedażowej), które są często stosowane w obydwu lokalizacjach oraz w sklepie internetowym.
Odnosząc się do tytułu i myśli przewodniej artykułu jest nieprawdą, że właścicielka sklepu jest przedsiębiorcą, który łupi klientów. Wręcz przeciwnie zasady sprzedaży przyjęte w przedsiębiorstwie mają na celu zapewnienie maksymalnej satysfakcji i zadowolenia z dokonanych zakupów, bez względu na wybór lokalizacji.”

Zobacz również

Uwaga kierowcy. Zmiany na ulicy Chrobrego

W związku z budową przyłącza wodociągowego w dniach 28-31. lipca 2021 r. ulica Bolesława Chrobrego …

10 komentarzy

 1. Kierowniczka sklepu Norwida

  Odpowiadam , iż ten towar był w promocji /informacja była na półce/
  stąd ta różnica ceny .Ponieważ prowadzimy częste promocje oraz wyprzedaże dlatego
  ceny mogą być różne.
  Zapraszam na zakupy.

 2. Od wielu lat kupuje w obu filiach i nigdy nie bylo problemu, przy wiekszych zakupach zawsze dostalam rabat, mysle ze to jest błàd w systemie… Po co odrazu obsmarowywac w gazecie, nie lepiej zapytac sie kierownika sklepu o co chodzi I jestem pewna ze blad zaraz poprawia.

 3. Tak-typowa reakcja pieniaczy poszukujących sensacyjnych tematów. ja rozumiem,że na wsi mało się dzieje,ale nie zamieniajcie portalu w Fakt…Drogo? Owszem- mamy wolny rynek. A,że nie masz opcji,bo jesteś na wsi? Mieszkam tu bardzo długo i teraz powinnam podnieść alarm -idąc twoim tropem ,że olaboga- miejscowi sklepikarze w ilości sztuk dwie ,maja taaakie ceny produktów spożywczych! jak to może być dopuszczalne? Proszę was-ośmieszające artykuły ,aż żal to czytać. Mieszkasz na wsi- twój wybór, nie będziesz miał 20 super marketów pod nosem i wyboru cen.Owszem- fajnie,by było płacić mniej,ba- brać za darmo towar,przecież jesteśmy na wsi- my tacy biedni ,bez wyboru-no dajcie nam za darmo….Mieszkańcy Przytoru,czy Łunowa od wielu ,wielu lat robią zakupy na miejscu,a ci ,którym ceny nie pasują-jeżdżą do centrum na zakupy i nikt nigdy z tego powodu nie podnosił afery. A tu przyjechał fachowiec do remontu i wielce zdziwiony,że na prowincji ceny inne. Takie są uroki mieszkania na wsi i nikogo to nie dziwi . Zapraszam do naszych sklepów spożywczych- tu dopiero będzie temat do opisania! Nie przesadzajcie , a ten jad nie wiem na co i komu potrzebny.Typowa polska zazdrość….Smutne to.

 4. Niedługo mróweczka powstanie i papa złodzieje !

 5. Robię zakupy w Filiach w Dom Budzie, nigdy nie było problemu z cenami. Przy większych zakupach mogę zawsze liczyć na rabat.

 6. A jakby tak dajmy na to nikt by nie kupował drożej . . . ?

 7. Gdzie można kupić tą tanią zaprawę za 6,-? Mam murek do postawienia i jak widzę taką cenę to nie opłaca się kupować piasku i cementu jak jest gotowiec:)

 8. wielokrotnie kupywałem w Łunowie mteriały, porównywałem ceny i mieli dużo tańsze niż w Świnoujściu na czy w Wolinie. Czasami niestety się trafi i tak……..

 9. może jak w Świnoujściu zostanie otwarta MRÓWKA będziemy kupować materiały budowlane taniej…..

 10. To są właśnie ……. NOWOBOGACCY ……… CHRZEŚCIJANIE …….. po bożemu BRACIA po bożemu

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.