Połącz się z nami

Lokalne

Świnoujska drożyzna, czyli jak łupią nas niektórzy przedsiębiorcy

Opublikowano

w dniu

Takie cuda tylko w Świnoujściu- tak zaczyna swój list do naszej redakcji pan Janusz. Ta sama firma, ten sam produkt. Cena w Świnoujściu o 20% wyższa. W sklepie internetowym o 50% taniej.

Pan Janusz na zlecenie mieszkańca Świnoujścia wykonuje remont posesji w Przytorze. W związku z tym, że źle policzył materiały do impregnacji drewna, postanowił skorzystać z lokalnych sklepów. Po zakupy wysłał swoją córkę.

– Żeby nie korzystać z promów, postanowiłem wysłać ją do sklepu budowlanego w Międzyzdrojach. Okazało się, że środek, który potrzebowałem kosztował tam niemal 100% drożej, niż kilka dni wcześniej zakupiony w Internecie – pisze p. Janusz. – Trudno, wiadomo, że ceny w Internecie są często niższe. Córka kupiła środek i postanowiła jechać jeszcze do filii tego samego sklepu w Łunowie, bo w Międzyzdrojach były tylko dwie puszki, a potrzebowaliśmy trzy.

Co się okazało? – W tej samej firmie, tylko że zlokalizowanej w Łunowie, za ten sam produkt zapłaciła 20% więcej! – opowiada zszokowany konsument. – Zdzierstwo!

Jak się później okazało, za inne produkty – zaprawę z Łunowa zapłacił niemal 50 % więcej niże za identyczny produkt z drugiej strony miasta – na lewobrzeżu.

– Jak nazwać tego rodzaju praktyki?- pyta p. Janusz. – Jeżeli niektórzy miejscowi przedsiębiorcy jak np. właściciel stacji paliw, czy niektórzy właściciele sklepów nie zmienią swojego postępowanie, to splajtują! Później narzekają na budujące się w mieście supermarkety itd. Małą łyżką szanowni państwo, małą łyżką!! – dodaje nasz Czytelnik.- Wszystkim mieszkańcom naszego miasta polecam zwracać uwagę na ceny kupowanych produktów!

„Sprostowanie
W artykule pod tytułem „Świnoujska drożyzna – jak łupią nas niektórzy przedsiębiorcy” autorstwa Wojciecha Basałygo, opublikowanym w dniu 26 lutego 2016 r. w tygodniku Kroniki Portowe oraz w cyfrowej wersji tygodnika Kroniki Portowe, a także w dniu 24 lutego 2016 r. na portalu internetowym https://www.swinoujskie.info/ (w zakładce lokalne), podano Czytelnikom nieprawdziwe i nieścisłe informacje wymagające sprostowania.
Nieścisła jest informacja, że „W tej samej firmie, tylko że zlokalizowanej w Łunowie, za ten sam produkt zapłaciła (wł. klientka) 20% więcej!”. Należy podkreślić, że zakupiony przez klientkę produkt tj. Altaxin 5l Pinia w sklepie Elżbiety Zarzyckiej mieszczącym się przy ul. Cypriana Kamila Norwida 7 n 1 i 2 w Międzyzdrojach za kwotę 99 zł przeznaczony był do wyprzedaży ze względu na krótki termin przydatności do użycia. Informacja o wyprzedaży znajdowała się na półce z produktem. Tak więc, cena 120 zł w jakiej sprzedawany był ten sam produkt w filii sklepu w Świnoujściu Łunowie mieszczącym się przy ul. Zalewowej 60 była ceną normalną, tj. bez obniżki.
Tak więc, różnica pomiędzy cenami produktu w przedmiotowych lokalizacjach wynika z zastosowanych przez przedsiębiorcę procedur sprzedaży promocyjnej (wyprzedażowej), które są często stosowane w obydwu lokalizacjach oraz w sklepie internetowym.
Odnosząc się do tytułu i myśli przewodniej artykułu jest nieprawdą, że właścicielka sklepu jest przedsiębiorcą, który łupi klientów. Wręcz przeciwnie zasady sprzedaży przyjęte w przedsiębiorstwie mają na celu zapewnienie maksymalnej satysfakcji i zadowolenia z dokonanych zakupów, bez względu na wybór lokalizacji.”

Czytaj dalej
10 komentarzy

10 Comments

 1. Kierowniczka sklepu Norwida temu

  25 lutego 2016 na 10:55

  Odpowiadam , iż ten towar był w promocji /informacja była na półce/
  stąd ta różnica ceny .Ponieważ prowadzimy częste promocje oraz wyprzedaże dlatego
  ceny mogą być różne.
  Zapraszam na zakupy.

 2. Anna temu

  25 lutego 2016 na 09:24

  Od wielu lat kupuje w obu filiach i nigdy nie bylo problemu, przy wiekszych zakupach zawsze dostalam rabat, mysle ze to jest błàd w systemie… Po co odrazu obsmarowywac w gazecie, nie lepiej zapytac sie kierownika sklepu o co chodzi I jestem pewna ze blad zaraz poprawia.

 3. Przytorzanka temu

  25 lutego 2016 na 07:42

  Tak-typowa reakcja pieniaczy poszukujących sensacyjnych tematów. ja rozumiem,że na wsi mało się dzieje,ale nie zamieniajcie portalu w Fakt…Drogo? Owszem- mamy wolny rynek. A,że nie masz opcji,bo jesteś na wsi? Mieszkam tu bardzo długo i teraz powinnam podnieść alarm -idąc twoim tropem ,że olaboga- miejscowi sklepikarze w ilości sztuk dwie ,maja taaakie ceny produktów spożywczych! jak to może być dopuszczalne? Proszę was-ośmieszające artykuły ,aż żal to czytać. Mieszkasz na wsi- twój wybór, nie będziesz miał 20 super marketów pod nosem i wyboru cen.Owszem- fajnie,by było płacić mniej,ba- brać za darmo towar,przecież jesteśmy na wsi- my tacy biedni ,bez wyboru-no dajcie nam za darmo….Mieszkańcy Przytoru,czy Łunowa od wielu ,wielu lat robią zakupy na miejscu,a ci ,którym ceny nie pasują-jeżdżą do centrum na zakupy i nikt nigdy z tego powodu nie podnosił afery. A tu przyjechał fachowiec do remontu i wielce zdziwiony,że na prowincji ceny inne. Takie są uroki mieszkania na wsi i nikogo to nie dziwi . Zapraszam do naszych sklepów spożywczych- tu dopiero będzie temat do opisania! Nie przesadzajcie , a ten jad nie wiem na co i komu potrzebny.Typowa polska zazdrość….Smutne to.

 4. oburzony temu

  24 lutego 2016 na 14:45

  Niedługo mróweczka powstanie i papa złodzieje !

 5. Anna temu

  24 lutego 2016 na 12:46

  Robię zakupy w Filiach w Dom Budzie, nigdy nie było problemu z cenami. Przy większych zakupach mogę zawsze liczyć na rabat.

 6. Rodzina Grzybowskich temu

  24 lutego 2016 na 11:33

  A jakby tak dajmy na to nikt by nie kupował drożej . . . ?

 7. Ggg temu

  24 lutego 2016 na 10:42

  Gdzie można kupić tą tanią zaprawę za 6,-? Mam murek do postawienia i jak widzę taką cenę to nie opłaca się kupować piasku i cementu jak jest gotowiec:)

 8. Anonim temu

  24 lutego 2016 na 10:27

  wielokrotnie kupywałem w Łunowie mteriały, porównywałem ceny i mieli dużo tańsze niż w Świnoujściu na czy w Wolinie. Czasami niestety się trafi i tak……..

 9. LS temu

  24 lutego 2016 na 09:34

  może jak w Świnoujściu zostanie otwarta MRÓWKA będziemy kupować materiały budowlane taniej…..

 10. 666 temu

  24 lutego 2016 na 09:01

  To są właśnie ……. NOWOBOGACCY ……… CHRZEŚCIJANIE …….. po bożemu BRACIA po bożemu

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Lokalne

Noc Sów 2023 w Wolińskim Parku Narodowym

Opublikowano

w dniu

Noc Sów pachnie już wiosną i budzącym się życiem, a wieczorny spacer skrajem lasu może okazać się bardziej pasjonujący niż myślimy.

To bardzo aktywny czas dla większości naszych sów. Są w trakcie okresu godowego – i pohukują tak że włos jeży się na głowie – albo pióra oczywiście. Sowom z podniecenia – innym mieszkańcom lasów z przerażenia…

Woliński Park Narodowy wspólnie z Europejskim Funduszem Rozwoju Wsi Polskiej – Centrum Współpracy Międzynarodowej w Grodnie, zapraszają wszystkich sympatyków ornitologii do wzięcia udziału w Nocy Sów 2023.

 

Koordynatorem Ogólnopolskim Akcji jest Stowarzyszenie Ptaki Polskie. Wydarzenie odbędzie się w dniach 24 i 25 lutego 2023 r. wg harmonogramu przedstawionego na plakacie. W programie m. in. prelekcja o biologii i zwyczajach sów, wystawy, quizy przyrodnicze o sowach, nasłuchiwania sów w terenie – w wybranych punktach terenowych parku.

Wszystkich uczestników zapraszamy do udziału w Akcji, włączenia się w aktywne rozpoznawanie głosów sów i wymianę doświadczeń przy grillu. Na wydarzenie obowiązują zapisy.

Czytaj dalej

Lokalne

Piłka koszykowa chłopców w ramach liceliady 2022/2023

Opublikowano

w dniu

W środę 8 lutego w hali sportowej Uznam Arena przy  ulicy Grodzkiej 5 odbyły się  Mistrzostwa Miasta Świnoujście w Piłce Koszykowej  Chłopców  w ramach Licealiady.

Organizatorem turnieju był  Ośrodek Sportu i Rekreacji „Wyspiarz” w Świnoujściu. Do rozgrywek przystąpiło sześć zespołów ze świnoujskich szkół średnich:   LO MIESZKO, CEZiT, ZSM, CKZiU, LOGOS, WZDZ. Turniej rozegrano systemem „ pucharowym”, z podziałem na dwie grupy. Zwycięzcy grup rozegrali mecz o miejsce pierwsze w turnieju, a zespoły z miejsca drugiego, mecz o miejsce trzecie. Spotkania dostarczały wielu ciekawych akcji, można było podziwiać umiejętności koszykarskie, duże  zaangażowanie i grę do ostatniej minuty.

Po bardzo wyrównanej rywalizacji:

I  miejsce  –  Centrum Edukacji Zawodowej i Turystki w Świnoujściu
II miejsce  –  Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Integracyjnymi im. Mieszka I w Świnoujściu
III miejsce – Wojewódzki Zakład Doskonalenia Zawodowego w Świnoujściu
IV miejsce  –  Zespół Szkół Morskich im. inż. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Świnoujściu
V miejsce  –  Zachodniopomorskie Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Świnoujściu
VI miejsce  –  I Liceum Społeczne Fundacji LOGOS ul. Grunwaldzka 47 w Świnoujściu

Pierwszy zespół reprezentować będzie nasze miasto w Mistrzostwach Województwa. Na zakończenie turnieju każda drużyna otrzymała okolicznościowe puchary ufundowane przez Ośrodek Sportu i Rekreacji „Wyspiarz”.

Foto: OSiR Wyspiarz 

Czytaj dalej

Lokalne

Świnoujscy uczniowie znają już zasady bezpieczeństwa w trakcie ferii zimowych

Opublikowano

w dniu

W okresie zimowym funkcjonariusze Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Świnoujściu prowadzą działania na rzecz bezpieczeństwa w trakcie ferii zimowych na terenie powiatu Świnoujście.

W obiektach oświatowych prowadzone są prelekcje o charakterze informacyjno-edukacyjnym. Poruszane są tematy bezpieczeństwa jak i udzielania pierwszej pomocy.

Ponadto Koment Miejski Państwowej Straży Pożarnej w Świnoujściu sprawuje nadzór nad przestrzeganiem przepisów przeciwpożarowych oraz opiniuje obiekty, w których organizowany jest wypoczynek dzieci i młodzieży na terenie powiatu Świnoujście.

 

Zdjęcia: KM PSP w Świnoujściu

Czytaj dalej

Lokalne

Do końca sezonu grzewczego trwać będą kontrole dronem

Opublikowano

w dniu

Świnoujscy strażnicy miejscy wraz z policją do końca sezonu grzewczego kontynuować będą kontrole dronem wyposażonym w system obserwacji i analizy powietrza „SOWA”. W kilka sekund urządzenie może skontrolować skład chemiczny dymu unoszącego się z kominów. Tam, gdzie wykaże szkodliwe pyły, interwencja może skończyć się wystawieniem mandatu.

– W sezonie zimowym częściej docierają do nas skargi mieszkańców na jakość spalanego opału i związane z tym uciążliwości – mówi Rafał Marciszewski, komendant Straży Miejskiej w Świnoujściu. – Wydobywające się z kominów kłęby dymu mogą stanowić sygnał, że właściciel posesji zanieczyszcza środowisko. Dzięki dronowi, w krótkim czasie możemy sprawdzić skład dymu u źródła, tuż nad kominem. Urządzenie jest bardzo dokładne. – Wystarczy, że dron znajdzie się w pobliżu komina i już po kilku sekundach jesteśmy w stanie stwierdzić czy zawartość pyłów przekracza dopuszczalne normy. Interwencja odbywa się natychmiast. Za palenie w piecach niedozwolonymi materiałami grozi mandat do 500 złotych.

„SOWA” to mobilne laboratorium, które umożliwia wykonanie odczytów bezpośrednio przy źródle zanieczyszczenia. Stacja pomiarowa mierzy poziom stężenia w powietrzu szkodliwych substancji, m.in. pyłów PM1, PM10 i PM2,5 a także formaldehydu HCHO czy chlorowodoru. Stacja pobiera próbki za pomocą pomiarowych sond. Dron może również obszarowo monitorować jakość powietrza, co pozwala na wytypowanie rejonów szczególnie dotkniętych zanieczyszczeniami. Specjalistyczny dron obsługiwany jest przez przeszkolonych funkcjonariuszy policji, przy wsparciu Straży Miejskiej. Sprzęt użyczony został Komendzie Miejskiej Policji w Świnoujściu, więc badanie czystości powietrza nie jest jego jedynym zadaniem.

Czytaj dalej

Lokalne

Przekazanie obowiązków dowódcy 8 Flotylli Obrony Wybrzeża. Zobacz zdjęcia!

Opublikowano

w dniu

W czwartek, 9 lutego, w Porcie Wojennym w Świnoujściu miało miejsce uroczyste przekazanie obowiązków dowódcy 8 Flotylli Obrony Wybrzeża. Kontradmirał Włodzimierz Kułagin po blisko dwóch latach dowodzenia świnoujską flotyllą zdał obowiązki, a dowodzenie 8FOW objął komandor Piotr Sikora.

Zgodnie z decyzją Ministra Obrony Narodowej kontradmirał Włodzimierz Kułagin został wyznaczony na stanowisko Szefa Zarządu Uzbrojenia Inspektoratu Marynarki Wojennej w Dowództwie Generalnym Rodzajów Sił Zbrojnych. Nowym dowódcą 8 Flotylli Obrony Wybrzeża został komandor Piotr Sikora.

Uroczystość przekazania obowiązków rozpoczęła się od parady burtowej. Oficerowie zdający i obejmujący obowiązki, w towarzystwie zaproszonych gości, przyjęli z pokładu motorówki hydrograficznej MH-1 paradę burtową okrętów stacjonujących w Porcie Wojennym Świnoujście. Złożono również wiązankę kwiatów pod pomnikiem „Tym, którzy przywrócili Pomorze macierzy”. Na uroczystej zbiórce pododdziałów flotylli, meldunek o zdaniu i przyjęciu obowiązków przyjął Inspektor Marynarki Wojennej wiceadmirał Jarosław Ziemiański. 

„W trakcie mojej kadencji na stanowisku dowódcy 8FOW przyszło nam wspólnie realizować wiele poważnych zadań. Jednym z nich był wkład Flotylli w zapewnienie bezpieczeństwa infrastruktury krytycznej w województwie Zachodniopomorskim. Mam tu przede wszystkim na myśli gazoport oraz rurociąg Baltic-Pipe, instalacje kluczowe dla bezpieczeństwa i funkcjonowania kraju. Cieszę się, że Flotylla ma siły i środki do realizacji tych zadań.” – wspomniał w swoim przemówieniu ustępujący ze stanowiska kontradmirał Włodzimierz Kułagin oraz podziękował wszystkim, z którymi przyszło mu służyć: „Panie i Panowie oficerowie, podoficerowie, marynarze i pracownicy 8 Flotylli Obrony Wybrzeża, dziękuję za wspólną służbę. Życzę wszystkim satysfakcji z dalszej służby oraz wielu sukcesów. (…) Panie Komandorze Sikora życzę powodzenia na stanowisku dowódcy 8 Flotylli Obrony Wybrzeża i dowódczego szczęścia. Przekazuję Panu Flotyllę w gotowości do realizacji każdych zadań z profesjonalną i wyszkoloną załogą.”

„Jestem przekonany, że wspólnie będziemy dalej szli właściwym kursem. Czasem to morze będzie spokojne, a czasem wzburzone, ale przecież nic tak dobrze nie kształtuje charakterów i buduje profesjonalizmu jak te wzburzone wody.”  – powiedział w swoim przemówieniu dowódca 8FOW komandor Piotr Sikora zwracając się do nowych podwładnych.

Na zakończenie wyraził uznanie za czas dowodzenia flotyllą przez kontradmirała Kułgina: „Chciałbym podziękować mojemu poprzednikowi – Panu kontradmirałowi Włodzimierzowi Kułaginowi. To w duże mierze jego zasługa, że Flotylla jest dzisiaj w tak doskonałej formie i z takimi perspektywami. Panie Admirale, życzę powodzenia i satysfakcji na nowym stanowisku służbowym.”

***

Komandor Piotr Sikora 

urodził się w 1969 roku w Paczkowie, w województwie opolskim. Jest absolwentem Wydziału Nawigacji i Uzbrojenia Okrętowego Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni, podyplomowych studiów w zakresie zarządzania i dowodzenia siłami morskimi w AMW oraz podyplomowych studiów polityki obronnej w amerykańskiej Naval War College w Newport. Ukończył także szereg kursów specjalistycznych w kraju i za granicą m.in. w belgijsko-holenderskiej Szkole Wojny Minowej w Ostendzie (Belgia) oraz łotewskiej Akademii Obrony Narodowej w Rydze (Łotwa).

Po ukończeniu Akademii Marynarki Wojennej w 1994 roku rozpoczął zawodową służbę wojskową w 13 Dywizjonie Trałowców, ówcześnie 9 Flotylli Obrony Wybrzeża w Helu. Od tego czasu przez kolejne lata jego kariera była ściśle związana z prowadzeniem działań z zakresu walki minowej, ze szczególnym uwzględnieniem działań przeciwminowych. W czasie służby w dywizjonie przeszedł wszystkie szczeble kariery okrętowej od stanowiska dowódcy działu okrętowego, po dowódcę grupy okrętów. Dowodził trałowcami ORP Śniardwy i ORP Mamry, a także niszczycielem min ORP Czajka. Pełnił także obowiązki dowódcy ORP Flaming w trakcie wydzielenia okrętu do udziału w zespole okrętów przeciwminowych NATO. Był również szefem sztabu – zastępcą dowódcy dywizjonu. Zwieńczeniem służby w 13 Dywizjonie Trałowców było objęcie dowodzenia jednostką w latach 2014 – 2018. 

Zajmował także szereg stanowisk w sztabach m.in. dywizjonu, Flotylli, Dowództwa Marynarki Wojennej, czy też Inspektoratu MW Dowództwa Generalnego RSZ. 

Komandor Piotr Sikora jako dowódca niszczycieli min dwukrotnie brał udział w Stałym Zespole Sił Obrony Przeciwminowej NATO Europy Północnej (MCMFORNORTH, obecnie SNMCMG1). W 2005 roku Piotr Sikora, wówczas komandor podporucznik, został skierowany do sztabu natowskiego zespołu, który pracował na estońskim okręcie dowodzenia ENS Admiral Pitka. Zdobyte w ten sposób doświadczenie wykorzystał w roku 2013, gdy przejął dowodzenie  i przez cały rok z pokładu okrętu ORP Kontradmirał X. Czernicki kierował działaniami Stałego Zespołu Sił Obrony Przeciwminowej NATO Grupa 1 (SNMCMG1). Był drugim w historii oficerem polskiej MW, któremu powierzono dowodzenie elitą sojuszniczych sił przeciwminowych. Za wyjątkowe zdolności dowódcze, został w 2015 r. wyróżniony „wojskowym Oskarem” – nagrodą „Buzdygana” przyznawaną przez miesięcznik „Polska Zbrojna”.

W latach 2013 – 2023 był mocno zaangażowany w program budowy nowoczesnych niszczycieli min dla Marynarki Wojennej RP. W budowie okrętów projektu 258 typu Kormoran II miał ogromy udział od etapu projektowania, aż po pomyślnie zakończony proces wdrożenia ich do służby.

Zgodnie z decyzją Ministra Obrony Narodowej z dniem 1 lutego 2023 r. został wyznaczony na stanowisko Dowódcy 8 Flotylli Obrony Wybrzeża.

 

Czytaj dalej

Lokalne

Nie parkuj na chodniku. Nie blokuj przejścia pieszym

Opublikowano

w dniu

Dostępność miejsc postojowych jest problemem ogólnopolskim. Samochodów wciąż przybywa, więc świnoujskim kierowcom ten problem nie jest obcy. Mimo ograniczonego ruchu turystycznego, funkcjonariusze straży miejskiej otrzymują zgłoszenia odnośnie nieprawidłowego parkowania pojazdów niemal każdego dnia.

– Straż Miejska istnieje po to, by współpracować ze społecznością lokalną – mówi Rafał Marciszewski, komendant Straży Miejskiej w Świnoujściu. – Rozumiemy problem z ograniczoną liczbą miejsc postojowych. Dlatego staramy się podchodzić do problemu zdroworozsądkowo i często pobłażamy kierowcom, którzy nieznacznie złamali przepisy. Jednak należy pamiętać, że pozostawienie pojazdu w sposób stwarzający zagrożenie dla pieszych, spotka się ze stanowczą reakcją funkcjonariuszy. 

Parkowanie w odległości mniejszej niż 10 m od przejścia dla pieszych, zwłaszcza w pobliżu szkól i przedszkoli, zastawianie chodnika w sposób uniemożliwiający przejście rodzicowi z małym dzieckiem czy osobie niepełnosprawnej zakończy się mandatem karnym. Należy pamiętać, iż chodnik jest częścią drogi przeznaczoną dla ruchu pieszych. Zatrzymanie i postój pojazdu na chodniku jest dopuszczony tylko przy spełnieniu warunków wynikających z art. 47 Ustawy Prawo o Ruchu Drogowym.

Tekst: Straż Miejska / BIK UM Świnoujście

Czytaj dalej

OGŁOSZENIA DROBNE

Reklama „sofa"
Reklama
Reklama
Reklama treetops

Najczęściej czytane

© Copyright 2023, Wszelkie prawa zastrzeżone | swinoujskie.info | Red Top Media | ul. Cyfrowa 6, 71-441 Szczecin | Napisz do nas: redakcja@swinoujskie.info lub zadzwoń 510 555 524