Strona główna / Lokalne / Zamiast łóżka miał w pokoju namioty z marihuaną

Zamiast łóżka miał w pokoju namioty z marihuaną

Policjanci z zlikwidowali nielegalną plantację konopi indyjskich, która mieściła się w jednym z mieszkań w centrum miasta. Zatrzymali w tej sprawie 29- i 31-latka. Jeden z nich dodatkowo posiadał przy sobie znaczną ilość amfetaminy. Mężczyznom grożą surowe konsekwencje karne.

– W jednym z pokoi wynajmowanego mieszkania umieszczone zostały dwa duże namioty, wewnątrz których znajdowało się 20 doniczek z wyhodowanymi w zaawansowanym stadium rozwoju konopiami indyjskimi – informuje st. asp. Beata Olszewska z policji.

2016.02.25-narko-2Pomieszczenie posiadało pełną infrastrukturę przystosowaną do utrzymania właściwej temperatury oraz wilgotności hodowli. Podczas przeszukania pomieszczeń policjanci znaleźli ponadto worek z amfetaminą oraz wagę do ważenia narkotyków.

– Zatrzymany 29-latek w przeszłości wielokrotnie był już notowany za popełnienie przestępstw przeciwko narkomanii, natomiast 31-latek za przestępstwa przeciwko życiu i zdrowiu – tłumaczy st. asp. Beata Olszewska z policji.

Mężczyźni przyznali się do zarzucanych im czynów. Teraz obaj odpowiedzą przed sądem za popełnienie przestępstw z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. 29-latkowi grozi do 4,5 roku pozbawienia wolności, natomiast 31-latkowi do 8 lat pozbawienia wolności.

 

Zobacz również

Znowu wbiegną na szczyt latarni morskiej

W sobotę 20. sierpnia, w ramach imprez Dnia Latarń Morskich, przeprowadzona zostanie XI edycja Międzynarodowego …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.