Strona główna / Lokalne / Miasto przygotowuje rzeź dzików

Miasto przygotowuje rzeź dzików

Dziki w Świnoujściu, to według wielu mieszkańców i urzędników druga po komarach plaga, która co roku nawiedza nasze miasta. Niszczą trawniki i parkany, bezczelnie „wpadają” pod auta. Straszą turystów pod przeprawami promowymi i według wielu stanowią olbrzymie zagrożenie dla ludzkiej populacji naszego miasta.

Zagrożenie ze strony dzików rośnie oczywiście tuż przed każdymi świętami. Wtedy to dzik urasta to wroga publicznego numer jeden. Choć nie znam z terenu naszego miasta ani jednego przypadku by komukolwiek zrobił krzywdę. Od wielu lat miasto okresowo wszczyna krucjatę przeciwko dzikiemu plemieniu wysyłając przeciwko poczciwym, sympatycznym i bardzo inteligentnym zwierzakom ludzi z wielkim strzelbami.

Nie inaczej będzie w tym roku. Wydział urzędu miasta, który zajmuje się ochroną środowiska, postanowił zadbać o nasze środowisko i wydał wyrok na 235 sztuk tych poczciwych istot. Niestety nie zdecydowano się na inne metody ograniczania populacji tych zwierząt – jak np. wyłapywanie i przewożenie ich poza miasto, jak to kilka razy, w zamierzchłych czasach czyniono i czyni się np. w Trójmieście. – Ostrzał zawsze jest ostatecznością – mówi Michał Piotrowski z Urzędu Miejskiego w Gdańsku, który od lat zmaga się z plagą dzików. Szkoda, że pan Michał pracuje w Gdańsku, a nie w Świnoujściu.

Zobacz również

Święto Wojska Polskiego z 8. Flotyllą Obrony Wybrzeża

„Weekend z wojskiem” – pod takim hasłem od 13 do 15 sierpnia odbywać się będą …

12 komentarzy

 1. Podobno najgorszym zwierzęciem jest człowiek bo zabija dla przyjemności. Kto to podpisał powinien się tak czuć.

 2. Widocznie nie posiadacie samochodów lub motocykli że tak bronicie Dzików,to jest plaga .

 3. dawać nazwisko mądrego co to podpisał

 4. Brak słów.. Dzisiejsza władza jest wrogiem numer jeden.. to co.. robimy akcje odstrzelenia 460 posłów ? Bo są większą plagą dla tego kraju niż komary…

 5. masakra. całkowicie ich powaliło?

 6. Dziki stanowią dodatkową atrakcję turystyczną. Nikomu nie robią krzywdy. Beznadziejna decyzja, powinniśmy protestować jakoś zanim dzików nie będzie 🙁

 7. Z#$%^^&sta ochrona środowiska, która morduje zwierzęta i barbarzyńsko karczuje zieleń.

 8. Urzędnicze ciule, Wy się tak k#rwy nie rozpędzajcie, bo nie jesteście żadnymi Boga do Qrwnędzy.
  Jeżeli chcecie po mieście chodzić bezpiecznie po mieście, to lepiej zmieńcie ta decyzję, bo w przeciwnym razie wezmę tą waszą decyzję, że wyrażacie zgodę na oblanie was kwasem.

 9. baśka - nie mysliwy

  A zostawcie je w spokoju jeszcze przez dwa lata to ekooszołomy sami je wylapia i przerobią na kiełbasy 🙂

 10. Myśliwi stop

 11. Po najmniejszej linie oporu. Tak już jest ta nasza Baśka M , która ta decyzje podpisała 🙁

 12. pacany z urzędu – dawać nazwisko osoby która podjęła taka decyzje

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.