Strona główna / Lokalne / [AUDIO] Terminal LNG: 35 mln zł już teraz, czy za rok?

[AUDIO] Terminal LNG: 35 mln zł już teraz, czy za rok?

Od kiedy liczyć czas biegnący do opłacenia podatków od terminala LNG? Czy w momencie uruchomienia, czy dopiero po przyjęciu pierwszej komercyjnej dostawy gazu? Prezydent miasta Janusz Żmurkiewicz poprosił służby skarbowe o sprawdzenie tej wątpliwości. Według niego z chwilą, gdy przypłynął pierwszy metanowiec, gazoport rozpoczął funkcjonowanie, a więc rok później powinien powinien zapłacić pierwszy podatek od nieruchomości.

– Szacujemy go na kwotę 35 mln złotych. Bez względu na to, kto będzie właścicielem terminalu, ten podatek będzie wpływał do nas – informuje Robert Karelus z magistratu.

Prezydent miasta polecił sprawdzić organom skarbowym, czy Polskie LNG powinno zapłacić pierwszy podatek już w 2016 roku, jak uważa, czy dopiero za rok.

-Zawsze mówiłem, że mam inne zdanie jak spółka na temat należnych nam podatków. Spółka uważała ze dopiero po uzyskaniu pozwolenia na użytkowanie. Ja uważam, że pewne elementy tej budowli zostały zakończone, jeżeli są wykorzystywane i pracują – uważa Janusz Żmurkiewicz, prezydent.

Jak przyznaje prezydent, to mogło nie spodobać się władzom spółki. Jak po chwili dodaje: – nająłem się do kierowania świnoujskim samorządem, a nie spółką Polskie LNG, i mój interes to miasto Świnoujście.

Zobacz również

Bezpłatne spotkanie informacyjne posiadaczy kredytów „walutowych” w CHF w Świnoujściu

Stowarzyszenie Stop Bankowemu Bezprawiu wraz z r.pr. Sylwestrem Kasprzewskim z Kancelarii GRYF ze Szczecina organizuje …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.