Strona główna / Lokalne / Komentarz: Plastikowy toi-toi u bram miasta
Foto: Wojciech Basałygo/archiwum

Komentarz: Plastikowy toi-toi u bram miasta

Na ostatniej sesji rady miasta poruszono kolejny raz problem toalet przy promach Karsibór. Tym razem w formie interpelacji radnej. Miasto, ustami zastępcy prezydenta Barbary Michalskiej, kolejny raz przekonywało, że nie ma sensu budować trwałych, estetycznych toalet przy przeprawie, bo ich koszt jest duży – blisko 800 tys. zł. Zaraz będziemy mieli tunel, a toalety będzie trzeba wtedy rozebrać, bo w okolicach, gdzie mają stać będą tereny portowe (sic!). Następnie pani Michalska wyliczyła, że utrzymanie tymczasowych ośmiu toalet to 80 tys. zł rocznie. Toalety, na co ma dowody w postaci zdjęć są ekskluzywnymi toaletami przenośnymi, a nie zwykłymi toi-toiami. Korzystający z nich “promowi kolejkowicze” straszenie je chwalą. Luksus nad luksusy – jest papier toaletowy, jest mydło, jest nawet umywalka.

Rzadko korzystam z przeprawy karsiborskiej, dlatego postanowiłem osobiście zobaczyć te ekskluzywne toalety. Zamiast nich zobaczyłem zwykłe, czyste i dobrze utrzymane plastikowe toi-toje. I tyle! Jeżeli są to toalety na miarę naszych możliwości, to przepraszam. Wydawało mi się, że ostatnio samorząd przekonywał nas, ze żyjemy w jednym z najbogatszych miast w Polsce.

Szanowny samorządzie!

Proponuję policzyć te pseudo-oszczędności. Ile miasto traci wizerunkowo przez brak jakiegokolwiek zaplecza przy Karsiborach? Ile będzie trwała (jeżeli w ogóle się rozpocznie) budowa tunelu? Czy naprawdę miasto, które ma 260 milionów budżetu i wydaje miliony złotych np. na fontanny, nie stać na budowę cywilizowanych toalet u bram miasta?

Jeżeli nie dysponujemy środkami, by zwiększyć częstotliwość kursowania promów i skrócić czas oczekiwania na wjazd i wyjazd ze Świnoujścia, ucywilizujmy wreszcie te przeprawy. Plastikowy toi-toi na wjeździe do kurortu, którym nasze miasto chce się mienić, to najgorsza z możliwych rekomendacji. Może pójść o krok dalej i stworzyć miejsce obsługi kierowców wyposażone w plac postojowy, urządzenia wypoczynkowe, sanitarne, oświetlenie, dopuszczając małą gastronomię.

Wojciech Basałygo

Zobacz również

Przejście przez ulicę 11 Listopada ma być bezpieczniejsze

54Przejście dla pieszych na ulicy 11 Listopada pomiędzy ul. Matejki a Hetmańską ma być przeniesione. …

3 komentarze

  1. wstyd mi za nasze miasto

  2. Ale wiocha.
    Wybieracie słoików o wiejskim światopoglądzie, to teraz mordy w kubeł i nie bulgotać.
    800 milionów, to raptem dwie fontanny.

    P.S. Barbara robi nam tutaj taką samą wiochę z której wyemigrowała.

  3. Uważamy się za miasto turystyczne, doimy z tych turystów kasę aż gwiżdże a jedyne co potrafimy im zapropnować przy kilku godzinach oczekiwania na prom to śmierdzące toye??? To co mówi i robi Michalska to działanie na szkodę Świnoujścia! Tego tunelu nie będzie więc kolejne lata przyjdzie ludziom sikać w krzakach? Niech ktoś w końcu coś z tym zrobi????

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.