poniedziałek , 28 listopada 2022
Strona główna / Lokalne / Pokierują ŚOT przez kolejne 3 lata

Pokierują ŚOT przez kolejne 3 lata

W czwartek 10 marca br. w jednym ze świnoujskich hoteli odbyło się walne, wyborcze zgromadzenie tego stowarzyszenia. Podczas zebrania wybrano nowe władze, w tym prezesa organizacji.

W Świnoujskiej Organizacji Turystycznej zrzeszonych jest kilkudziesięciu przedstawicieli świnoujskiej branży turystycznej. Stowarzyszenie powstało w 2006 roku, a jej pierwszym prezesem był Andrzej Lebdowicz. Obecnym, ustępującym prezesem tej organizacji jest Piotr Piwowarczyk, gospodarz Fortu Gerharda i dyrektor Muzeum Obrony Wybrzeża. Uczestnicy walnego zebrania wybrali Piotra Piwowarczyka, aby kierował organizacją przez kolejne 3 lata.

– Wybory to bardzo ważne wydarzenie w takiej organizacji jak nasza – mówi Martyna Napart, która od kilku lat pełni funkcję kierownika biura tej organizacji. – To Zarząd nadaje kierunek pracy całej organizacji, która obecnie jest przedstawicielem całej świnoujskiej branży turystycznej.

Stowarzyszenie poza organizacją ciekawych wydarzeń, które mają wydłużać sezon turystyczny na wyspach (Dni Twierdzy, Wyspy Wielkanocne, Wyspy Aktywne, Wyspy Światła itd.) zajmuje się szeroko pojętym lobbingiem na rzecz turystycznego rozwoju naszych wysp i promocją Świnoujścia. Jej członkowie, jak i sama organizacja wielokrotnie byli nagradzani za wkład w promocję Pomorza Zachodniego i rozwój turystyki. Z roku na rok znaczenie stowarzyszenia wzrasta, a sama organizacja od dłuższego czasu chce się restrukturyzować, aby rozwinąć zakres swojej aktywności między innymi o działalność gospodarczą.

Zobacz również

Jest sobota, jest parkrun

Kolejna sobota rozpoczęła weekendowy wypoczynek i choć poranek rozsnuł wokół wyspy mgłę białą i gęstą …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.