niedziela , 2 października 2022
Strona główna / Lokalne / Przekaż 1% podatku niepełnosprawnym małym mieszkańcom

Przekaż 1% podatku niepełnosprawnym małym mieszkańcom

Choroba ich dzieci spadła na nich jak grom z jasnego nieba. Rodzice małych świnoujścian najpierw dawali sobie radę sami. Później musieli przełamać wstyd i poprosić o pomoc innych. Miłość do dzieci jest tak wielka, że chcą, aby odzyskiwały sprawność, zdrowie, a często życie. Zaczął się nowy rok 2016, czyli czas rozliczeń podatkowych. Pieniądze z 1 proc. podatku na organizacje mogą pomóc najmłodszym świnoujścianom potrzebującym pomocy. Wśród nich jest Kamil, Olek, Tymoteusz, Marysia i Oskarek.

art-kamilKamil Rokosz 12 lat temu został potrącony przez samochód. Mama Kamila pamięta ten dzień bardzo dokładnie. To wówczas sądziła, że świat zawalił jej się na głowę. Stwierdzono u niego ciężki uraz czaszkowo-mózgowy. Dzięki ciężkiej rehabilitacji chłopak robi postępy. Kamil jest podopiecznym Fundacji Zdążyć z Pomocą, FUNDACJI DZIECIOM „ZDĄŻYĆ Z POMOCĄ”

Jeśli chcesz przekazać Kamilowi swój 1% podatku w druku PIT w rubryce: „WNIOSEK O PRZEKAZANIE 1%” – wpisz numer KRS: 0000037904. Aby pieniążki trafiły do Kamila w rubryce „cel szczegółowy 1%” należy wpisać: „2198 ROKOSZ KAMIL”


art-olekW tym roku również zbieramy 1% podatku na rehabilitację i leczenie Olka Ordona, chorującego na spastyczne mózgowe porażenie dziecięce czterokończynowe. W poprzednim roku dzięki pieniądzom Olek skorzystał z 3 turnusów rehabilitacyjnych oraz miał przeprowadzony zabieg okulistyczny. Przez cały rok uczęszczał na zajęcia hipoterapii. Dla rodziców małego Aleksandra każdy dzień to walka o jego zdrowie. W tym roku powinien przejść m.in. fibrotomię, czyli operację uwalniania przykurczy.

Przekaż 1% podatku Dla Olka. W formularzu PIT wpisz numer: KRS 0000037904. W rubryce „Informacje uzupełniające – cel szczegółowy 1%” podaj: 22836 Ordon Aleksander.


art-tymekTymoteusz Kosarzycki ma terminalną duplikację chromosomu 13, cierpi na złożony zespół wad wrodzonych. Tylko intensywna i bardzo kosztowna rehabilitacja może pomóc w walce o zdrowie i życie Tymka. Można przekazać 1% podatku, aby miał szansę być sprawnym i choć trochę samodzielnym.

W zeznaniu podatkowym należy wpisać KRS: 0000186434, a w informacjach uzupełniających na cel szczegółowy dopisać: 840/K Tymoteusz Kosarzycki.


art-marysiaNa początku 2015 roku u 5-letniej Marysi Waś zdiagnozowano rzadkiego guza mózgu – wyściółczaka. Marysia przeszła już dwie ciężkie operacje usunięcia guzów i przygotowania do następnego zabiegu, gdyż choroba postępuje. Dwa kolejne guzy rosną w bardzo szybkim tempie.

Marysia jest podopieczną Fundacji „Zdążyć z pomocą”. Aby przekazać swój 1% podatku w formularzu PIT wpisz KRS 0000037904. w rubryce INFORMACJE UZUPEŁNIAJĄCE – CEL SZCZEGÓŁOWY1% PODAJ 27897 Waś Maria.


art-oskarekMały Oskar Gąsiorowski jest wcześniakiem i urodził się z wrodzoną złożoną siniczną wadą serca pod postacią atrezji zastawki tętnicy płucnej, ubytkiem w przegrodzie międzykomorowej, dwuodpływowej prawej komory, przełożeniem wielkich pni tętniczych, dekstrokardią i przełożeniem trzewi.

Jeżeli chcecie swój 1% podatku przekazać na Oskara należy wpisać KRS 0000266644, a w polu informacji dodatkowych na rozliczeniu wpisujemy: ZC 6747 Gąsiorowski Oskar.

Zobacz również

Grzegorz Walijewski z IMGW: złota polska jesień od środy

Nareszcie doczekamy się złotej polskiej jesieni. Po chłodnym i deszczowym weekendzie i pierwszych dniach przyszłego …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.