Strona główna / Lokalne / [FILM] Znikają drzewa, powstają hotele i apartamenty

[FILM] Znikają drzewa, powstają hotele i apartamenty

Spacerowicze przecierają oczy ze zdumienia i nie mogą nadziwić się jak szybko wycina się drzewa w dzielnicy nadmorskiej. Obawiają się, że za kilka lat w kierunku wiatraka nie pozostanie ani jedno drzewo, bo pas nad plażą zapełni się hotelami.

Kilka tygodni temu z terenu kupionego przez firmę Zdrojowa Invest wycięto 1054 drzewa. W ramach nasadzeń zastępczych inwestor posadzi 187 sztuk drzew w innych miejscu na terenie miasta. Firma za wycinkę zapłaciła ponad 1,3 mln złotych.

Przed świątecznym weekendem drwale wykarczowali teren pod kolejny hotel. Tym razem pod piłę poszły drzewa rosnące przy skrzyżowaniu ulic Uzdrowiskowej i Zdrojowej. W tym miejscu planowana jest budowa hotelu. Nieoficjalnie mówi się o Hiltonie.

Większość działek sprzedawanych przez miasto jest zalesiona. Inwestorzy kupując je oczekują, że miasto wyda zgodę na wycinkę drzew pod budowę. Oprócz kwoty jakie płacą za kupno działki, regulują także należność za wycięcie drzew.

Zobacz również

Reprezentanci 8.FOW w biegu górskim Runner`s World Super Bieg

Marynarze z 8. Flotylli Obrony Wybrzeża przebywający na zgrupowaniu kondycyjno-sportowym w Dusznikach-Zdroju wzięli udział w …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.