Strona główna / Sport / Sukces siatkarzy Maratonu Świnoujście

Sukces siatkarzy Maratonu Świnoujście

W miniony weekend w Świnoujściu w dniach 1-3 kwietnia odbywał się Półfinał Mistrzostw Polski Kadetów. Nasi młodzi siatkarze przy wspaniałym dopingu i pełnej hali kibiców wygrali dwa z trzech meczy i awansowali do najlepszej ósemki w Polsce!

Turniej przyniósł wiele zwrotów sytuacji i emocji. W pierwszym meczu gospodarze ze Świnoujścia wygrali po horrorze 3:2 z utytułowanym AZS UWM Olsztyn, w tieabreku 17:15. W drugim meczu tego dnia faworyt Turnieju Resovia Rzeszów wygrał z AZS PWSZ Nysa 3:0. Sobota przyniosła kolejny pięciosetowy pojedynek, z którego tym razem obronną ręką wyszedł zespół z Olsztyna, wygrywając z AZS Nysa 3:2. Na koniec sobotniego wieczora naprzeciwko siebie wyszły dwa niepokonane drużyny: Maraton-LNG Świnoujście i Resovia Rzeszów. Niestety po meczu stojącym na bardzo wysokim poziomie nasi siatkarze przegrali 1:3 i musieli plany o awansie odłożyć do ostatniego dnia turnieju. W niedzielę Resowia Rzeszów wygrała 3:0 z AZS UWM Olsztyn i było jasne, że ostatni mecz z AZS PWSZ Nysa jest o wszystko, bo zwycięzca bierze wszystko, czyli awansuje do Finału Mistrzostw Polski.

Siatkarze Maratonu stanęli na wysokości zadania i wygrali bez straty seta 3:0, po czym odtańczyli taniec radości, a to zwycięstwo tym bardziej cieszy, bo było odniesione przy pełnych trybunach. Na uroczystym zakończeniu turnieju wręczono puchary i nagrody indywidualne. Wśród wyróżnionych znaleźli się:-najlepszy przyjmujący Skrobot Kacper, a najlepszym zagrywającym został Kruk Miłosz- obaj z Maratonu Świnoujście. Końcowa tabela:

1.Resovia Rzeszów 3-0 9:1

2.Maraton-LNG Świnoujście 2-1 7:5

3.AZS UWM OLsztyn 1-2 5:8

4.AZS PWSZ Nysa 0-3 2:9

Zobacz również

Kickboxing Pomorze Świnoujście

21 listopada 2020 w Szczecinie odbył się Polish Figter Kids 5 im. Krzysztofa Pajewskiego. Turniej …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.