Strona główna / Lokalne / [ZDJĘCIA I FILM] Ratownicy już pilnują bezpieczeństwa. To ich nowy sprzęt!

[ZDJĘCIA I FILM] Ratownicy już pilnują bezpieczeństwa. To ich nowy sprzęt!

Ratownicy wodni są już na wieżach świnoujskiego kąpieliska. W piątek rozpoczęto sezon kąpieliskowy. Ośrodek Sportu i Rekreacji Wyspiarz pochwalił się przy okazji nowym sprzętem, który będzie wykorzystywany na plaży. To łódź motorowodna RIB, skuter wodny Yamaha z platformą ratowniczą, quad Yamaha z przyczepą ratowniczą. Dzięki zmianie łączności z analogowej na cyfrową  poprawi się również komunikacja pomiędzy ratownikami i innymi służbami ratowniczymi.  Administrator kąpieliska Ośrodek Sportu i Rekreacji „Wyspiarz” zainwestował również w doposażenie sprzętu sprzątającego plaże. Do już działających ciągników i kombajny czyszczącego plażę dokupiono dodatkowe urządzenia do odpiaszczania infrastruktury znajdującej się na plaży( wejść ,promenady)oraz specjalne podnośniki, które usprawnią sprzątania plaży.

Wspólnie ze sponsorem OSiR Wyspiarz planuje również wymianę dotychczasowych wieżyczek ratowników na nowoczesne, rodem jak z filmu „Słoneczny patrol”. Każde będzie miało specjalną platformę do wejścia i zejścia, a na górze pomieszczenie z niezbędnym sprzętem ratunkowym.

DSCN2458 (Copy)Jedna z najszerszych i najczystszych plaż na polskim wybrzeżu, płytka linia brzegowa oraz długi odcinek  strzeżonego kąpieliska to najważniejsze atuty zapewniają komfort wypoczynku na świnoujskiej plaży. W centralnym punkcie  znajduje się nowoczesna baza ratowników, którzy czuwają nad bezpieczeństwem  odpoczywających i kąpiących się plażowiczów.

Kąpielisko Morskie Świnoujście, jako obiekt administrowany przez Ośrodek Sportu i Rekreacji „Wyspiarz” funkcjonuje całorocznie (Uznam) w zakresie 12 wejść plażowych, oraz obszaru plaży (od falochronu do umownej granicy polsko-niemieckiej), zaś w sezonie letnim zabezpieczane jest dodatkowo ratowniczo kąpielisko po stronie Warszowa.

Zobacz również

Spłoszony koń uciekał uciekał ulicami Świnoujścia

W niedzielne popołudnie policjanci, patrolując rejon Wybrzeża Władysława IV, dostrzegli machającą kobietę, która poinformowała ich, …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.