poniedziałek , 3 października 2022
Strona główna / Lokalne / Kiedy ruszy długo oczekiwany remont ul. Wojska Polskiego?

Kiedy ruszy długo oczekiwany remont ul. Wojska Polskiego?

Remont ulicy Wojska Polskiego będzie realizowany w ramach porozumienia polsko-niemieckiego pod nazwą  „wspólna koncepcja poprawy infrastruktury transportowej na pograniczu polsko – niemieckim”. – Całość inwestycji szacujemy na ponad 13 milionów złotych, z czego 79 % ma pochodzić ze środków unijnych pozyskanych w ramach programu Interreg V a. Wniosek o przyznanie tych środków zostanie złożony jeszcze w tym miesiącu. Rozstrzygnięcie ma nastąpić w październiku tego roku – tłumaczy Robert Karelus z magistratu.

Przebudowana zostanie ulica Wojska Polskiego na odcinku od granicy polsko-niemieckiej do skrzyżowania z ul. 11 Listopada. Wyremontowane zostaną wszystkie skrzyżowania oraz wybudowane zostanie sprawne odwodnienie i oświetlenie pasa drogowego. Zagospodarowany zielenią zostanie także pas drogowy. Wymieniona zostanie nawierzchnia ulicy. Długość odcinka objętego przebudową wyniesie 1568 mb.

Miasto posiada już projekt budowlany inwestycji. Prace nad projektem wykonawczym miasto rozpocznie po informacji o przyznaniu środków zewnętrznych. Projekt ten  określi  harmonogram prac, a następnie  realizacji samej inwestycji.

Nowe oblicze zyskają również skrzyżowanie z ulicą Bałtycką oraz miejsce styku ulicy Wojska Polskiego z niemiecką drogą gminną prowadząca w kierunku Ahlbecku. Gmina Heringsdorf pracuje również nad przebudową swojej drogi, czyli odcinka od granicy do pierwszego skrzyżowania w Ahlbeck, koło popularnego sklepu Sky.

Na skrzyżowaniu ulic Wojska Polskiego i 11. Listopada planowanych jest  wyznaczenie  dodatkowych  pasów skrętu w lewo.

Przebudowa ulicy Wojska Polskiego jest jedną z najbardziej oczekiwanych, przez mieszkańców i gości miasta,  inwestycji. W swych założeniach ma ona łączyć cechy swoistego rodzaju wizytówki Świnoujścia z funkcjonalnością i bezpieczeństwem poruszających się tam kierowców i pieszych.

Zobacz również

Zmieniają się godziny otwarcia punktu bankowego

Jak informuje Bank Pekao S.A., od  dnia  3 października 2022r.  do   odwołania punkt kasowy banku …

3 komentarze

  1. Grunwaldzka na odcinku od Nowokarsiborskiej do Wielkopolskiej jest dziurawa jak wielki przetak można tam uszkodzic sobie samochód.

  2. Będzie jak wniosek przejdzie

  3. Wystarczy tam tylko przełożyć odnowa kostka i to wszystko i wcale nie trzeba przeputać 13000000 złotych, a jak ktoś nie umie jeździć, to dodatkowy pas w lewo mu nie pomoże. Szkoda tylko tych starych drzew, których jest coraz mniej w tym mieście.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.