Strona główna / Lokalne / Zagazowali Famę. Tłumaczymy dziwną nazwę studenckiego festiwalu
Nazwa sponsora pojawia się wszędzie. Oprócz najbardziej zauważalnej zmiany w nazwie festiwalu, można ją dostrzec chociażby na banerach, plakatach i na roll upach w miejscach wydarzeń. N/z galeria sztuki nowoczesnej ms44

Zagazowali Famę. Tłumaczymy dziwną nazwę studenckiego festiwalu

46. FAMA GAZ-System Terminal Sztuki – tak nazywa się tegoroczny festiwal studencki organizowany w Świnoujściu. Jak nie trudno się domyślić, znaczną część pieniędzy potrzebnych do organizacji festiwalu przeznaczyła spółka GAZ SYSTEM – operator gazociągów przesyłowych, który zarządza Terminalem LNG.

O tyle o ile w przypadku na przykład nazwy GAZ SYSTEM Pogoń Szczecin można się przyzwyczaić, to w przypadku, gdy nazwa operatora gazu pojawia się przy festiwalu z kilkudziesięcioletnią tradycją, może trochę dziwić i zastanawiać.

LOGO1Jak się dowiedzieliśmy, organizatorzy wydarzeń lub stowarzyszeń, którzy starają się o duży sponsoring muszą się liczyć z tym, że GAZ SYSTEM będzie chciał być sponsorem tytularnym, czyli krótko mówiąc – zagarnąć część nazwy wydarzenia bądź nazwy zespołu, czy drużyny, aby jego nazwa pojawiała się w mediach, reklamach, plakatach i ulotkach.

Jak czytamy na internetowej stronie GAZ SYSTEMU, najważniejsze dziedziny sponsoringu, to: inicjatywy proekologiczne, nauka, szkolnictwo oraz sport. Sponsoring w spółce prowadzony jest na poziomie ogólnopolskim i lokalnym, w mniejszym stopniu na poziomie międzynarodowym.

No cóż. Coś za coś. Dużo lepiej brzmiałaby nazwa: FAMA Terminal Sztuki.

Zobacz również

Kolumbijska kokaina w workach z cukrem w Świnoujściu

Zachodniopomorski Wydział Zamiejscowy Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Szczecinie skierował …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.