Strona główna / Lokalne / Policja wzywa rezerwistów na szkolenie
OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Policja wzywa rezerwistów na szkolenie

Na terenie czterech jednostek policji w Zachodniopomorskiem przeprowadzono ćwiczenia powołania rezerw. W wyznaczonym terminie do komend stawiły się wyznaczone osoby, aby odbyć szkolenie.

220-15280Ćwiczenia dowódczo-sztabowe, podobnie jak w ubiegłym roku odbyły się w całym kraju na terenie wybranych jednostek. W woj. zachodniopomorskim dotyczyły one 90  rezerwistów, którzy mają nadane przez właściwe terytorialne WKU przydziały organizacyjno – mobilizacyjne do konkretnych jednostek policji.

W tym roku działania odbyły się na terenie KMP Szczecin, KMP Świnoujście, KMP Koszalin i  KPP Goleniów. W przygotowaniu i koordynacji przedsięwzięcia uczestniczyła Komenda Wojewódzka Policji w Szczecinie.

Główne cele ćwiczeń, prowadzonych w czasie rzeczywistym, to sprawdzenie i doskonalenie systemu powoływania i przyjęcia rezerw osobowych do jednostek Policji, doskonalenie funkcjonowania tzw. elementów bazy rozwinięcia, czyli punktów kontrolno-informacyjnych oraz wydawania wyposażenia, przeszkolenie kadry jednostek, która będzie przyjmować osoby, zapoznanie rezerwistów z miejscem, gdzie będą docelowo wykonywać zadania, a także ze specyfiką służby i podstawowymi zadaniami Policji, a w końcu wzmacnianie współpracy z terenowymi organami administracji wojskowej.

W przedsięwzięciu uczestniczyli jako obserwatorzy przedstawiciele innych komend naszego województwa.

Zobacz również

Policjanci sprawdzają numery seryjne rowerów

Świnoujscy policjanci prowadzą kontrole rowerzystów. Sprawdzają nie tylko czy łamią przepisy, ale także to czy …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.