Strona główna / Lokalne / Po bieżni pobiegniemy dopiero wiosną

Po bieżni pobiegniemy dopiero wiosną

Pierwotnie montaż nawierzchni poliuretanowej planowany był jesienią tego roku. Jednak panująca w październiku niesprzyjająca takim pracom aura, wymusiła zmianę tego terminu.

Umowa z wykonawcą inwestycji opiewa na ponad 2,9 mln złotych. Z tego koszt samego oświetlenia wynosi 1,1 mln złotych, w tym 997 tys. złotych na maszty, reflektory, kable, rozdzielniki i agregat oraz nieco ponad 100 tys. złotych na okablowanie, które w przyszłości umożliwi montaż oświetlenia do 500 luksów. Obecnie zamontowane ma moc 200 luksów.

Zakończenie inwestycji planowane jest w przyszłym roku, dokładny termin jest uzależniony od warunków pogodowych. Tylko bowiem przy odpowiedniej aurze możliwy jest prawidłowy montaż nawierzchni  poliuretanowej i tym uzyskanie na nią certyfikatu Polskiego Związku Lekkiej Atletyki.

Zobacz również

Są nowi dyrektorzy w świnoujskich szkołach

Renata Brudnik została nowym dyrektorem Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Integracyjnymi im. Mieszka I. Zespołu Szkolno …

2 komentarze

  1. To ewidentne kłamstwo ,przez cały wrzesień i październik /a obydwa miesiące były ciepłe i suche/ na stadionie
    nic się nie działo/kompletny zastój/ ciekawe dlaczego służby miejskie nadzoru inwestorskiego wcale się tym stanem postępu prac nie interesowały. To co piszę to jest fakt bo co kilka dni byłem na stadionie i obserwowałem czy coś się w materii położenia tartanu nie zmienia . Według mnie jest to skandal i ktoś kto
    odpowiada za nadzór nad tą inwestycją powinien się przed mieszkańcami wytłumaczyć.Przecież za przedłużanie
    nieuzasadnione terminu zakończenia prac firma powinna płacić miastu kary.

  2. jak nie projekt zamienny to totalne opóźnienie… ładny burdel w tych miejskich inwestycjach. A ogólnie to bieżnia miała być skończona do 30 września więc tłumaczenia o październikowej pogodzie są adekwatne do inteligencji Karelusa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.